

Poznaliśmy mistrza w Czechach
Sezon piłkarski w Europie powoli dobiega końca. Dziś, u naszych sąsiadów zza południowej granicy, po mistrzostwo kraju sięgnęła Slavia Praha.
Ostateczne rozstrzygnięcia padły w ostatniej kolejce. Prażanie przed spotkaniem mieli punkt przewagi nad drugą Viktorią Plzen, która nawiasem mówiąc okazała się najlepsza w ostatnich dwóch sezonach. Jednak drużyny, z którymi miały się zmierzyć oba zespoły, zajmowały lokaty w dolnej części tabeli. Dlatego wszystko wskazywało, że to Slavia zdoła po ośmiu latach sięgnąć po mistrzostwo.
Przedmeczowe scenariusze sprawdziły się w stu procentach. Stołeczni pokonali u siebie Brno 4:0 i bez spoglądania na wynik spotkania najgroźniejszego rywala, sięgnęła po upragnione trofeum. Dodajmy, że Slavia dzięki temu trofeum rozpocznie eliminacje do Ligi Mistrzów od trzeciej rundy. Od tej fazy rozpocznie zmagania również Plzen, która pokonała Jihlavę 2:0. Ale Viktoria zagra w grupie niemistrzowskiej.
Slavia Praha - mistr ligy 2016/17!!! #spolujsmesilnejsi pic.twitter.com/g5tjR4ZMTq
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) May 27, 2017
-
AktualnościMundial 2026: Kanada – Maroko (4 lipca, Houston) – historyczna szansa KanadyNowacki / 4 lipca 2026, 11:54
-


AktualnościScaloni: „Byłoby szaleństwo, gdybyśmy odpadli z Republiką Zielonego Przylądka” – Argentyna 3:2 po dogrywce i awans do 1/8 MŚNowacki / 4 lipca 2026, 11:24
-


AktualnościMŚ 2026: 13. samobój w turnieju – Mohamed Hany strzelił samobója, Egipt awansuje po rzutach karnychNowacki / 4 lipca 2026, 11:01
-


AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-

AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-

AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57





































