Celtic Glasgow po czterech latach z Pucharem Szkocji

theguardian.com

W finale Pucharu Szkocji niespodzianki nie było. Celtic pokonał Aberdeen 2:1 i po czteroletniej przerwie znowu zdobył to trofeum.

Dosyć niespodziewanie, jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze Aberdeen. I to już w 9. minucie. Jonathan Hayes, przy rzucie rożnym, wykorzystał sporą lukę w polu karnym rywala i skierował piłkę do bramki Craig’a Gordona. Jednak radość kibiców wicemistrza Szkocji nie trwała zbyt długo. Nie upłynęło nawet 120 sekund, a Stuart Armstrong strzałem zza pola karnego doprowadził do remisu.

Podopieczni Brendan’a Rodgersa stwarzali sporo okazji, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Za każdym razem albo mieli rozregulowane celowniki, albo obrońcy Aberdeen dzielnie blokowali ich próby. Kiedy wszystko wskazywało, że do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka, Tom Rogic wbiegł do pola karnego i strzałem na krótki słupek zapewnił swojej drużynie 37. Puchar Szkocji w historii klubu.