Lotto Ekstraklasa: Spadek Ruchu po błędzie sędziego, Śląsk zapewnił sobie utrzymanie, wyniki przedostatniej kolejki

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Ruch Chorzów zremisował w Gdyni i spadł do I ligi. Bramkę dla Arki w 24. minucie zdobył Rafał Siemaszko strzałem prawą ręką.

W pozostałych spotkaniach również nie brakowało emocji. W Łęcznej Górnik przegrał z Zagłębiem 3:1 mimo, że od szesnastej minuty “gospodarze” prowadzili. Dwie decydujące bramki dla “Miedziowych” padły w dwóch ostatnich minutach.
W Gliwicach Piast rozgromił Wisłę Płock 4:0, a wszystkie bramki padły w drugiej części gry.
Z kolei we Wrocławiu Śląsk pokonał Cracovię i zapewnił sobie utrzymanie.

Arka Gdynia – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)