Ponad jedna trzecia piłkarzy na Słowacji nie chce dokończenia obecnego sezonu

fortunaliga.sk

Badanie Słowackiego Związku Zawodowców w Piłce Nożnej ( ÚFP ) wykazało, że większość piłkarzy chciałaby dokończyć obecny, ale przerwany sezon spowodowany pandemią koronawirusa. Został poruszony również temat obniżenia wynagrodzeń.


W pierwszej połowie maja ÚFP przeprowadził ankietę elektroniczną dotyczącą zakończenia sezonu ligowego w sportowej rywalizacji boiskowej lub podjęcia decyzji o jej anulowaniu już teraz. Udział w głosowaniu wzięło ponad 120 respondentów.

Zgodnie z komunikatem prasowym Związku Zawodowców w Piłce Nożnej na Słowacji we wstępnym pytaniu: „Czy popierasz ukończenie zawodów, jeśli liga ruszy ponownie od początku czerwca?”, 65 procent zawodników głosowało za wznowieniem rozgrywek, a 35 procent było odmiennego zdania i chciałoby oszczędzić sobie dalszego grania.

Drugie pytanie nieco zmieniło stanowisko niektórych uczestników badania, a brzmiało. „Czy popierasz kontynuowanie bieżącego sezonu, wówczas gdy liga zakończy się w lipcu lub sierpniu?”. 52 procent ankietowanych postulowało przy takim rozwiązaniu – wynik – który stanowi zaledwie niewielką większość.

Większość piłkarzy przedłuży umowy kontraktowe 

Jeśli sezon ma potrwać dłużej niż do 30 czerwca, kiedy wielu graczom wygasają kontrakty, musiałoby wtedy dojść do podpisania umów z klubami na czas niezbędny do ukończenia kampanii 2019/2020.

Na pytanie: „Jeśli umowa wygasa ci przed końcem sezonu ( pod warunkiem, że sezon zostanie ukończony w późniejszym terminie ), czy jesteś zainteresowany przedłużeniem jej do momentu nowo ustalonej daty zakończenia rozgrywek?” Aż 80 procent respondentów wyraziło chęć podpisania takiego przedłużenia umowy z klubem. 20 procent nie zgodziłaby się na taką opcję.

Kilka słowackich klubów deklaruje, że przez obecną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa, napotkało na problemy ekonomiczne i proszą zawodników o okazanie solidarności w postaci obniżenia podstawowych wynagrodzeń.

Na pytanie: „Jeśli zapadnie decyzja o anulowaniu ligi, czy chcesz zrezygnować z części wynagrodzenia?”. Ponad 80 procent piłkarzy stwierdziło, że byliby skłonni obniżyć płace ( większość w przedziale od 20 do 40 procent ), tak aby okazać braterstwo ze swoim klubem. Tylko mniej niż 20 procent badanych nie zgodziłaby się za zmniejszeniem pensji.

Sytuacja zmienia się znowuż z pytaniem: „Jeśli zdecydujesz się na ukończenie ligi w lipcu lub sierpniu, czy chcesz zrezygnować z części wynagrodzenia?”. Ponad połowa, bo 57 procent piłkarzy stwierdziła, że ​​nie byłaby skłonna zrezygnować z części swojej gaży. I odwrotnie, 43 procent graczy nadal byłoby skłonnych dokonać częściowej redukcji płac, głównie w przedziale od 20 do 40 procent.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.