Kamil Chmielewski

Jeszcze mieliśmy nadzieję, że reprezentacja Polski U-21 pokona Anglię U-21 w Kielcach. Jednak ekipa prowadzona przez Marcina Dornę musiała uznać wyższość rywala.

Selekcjoner w kolejnym już spotkaniu dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Tym razem słabego Mariusza Stępińskiego zamienił zawodnik Krzysztof Piątek, zaś Pawła Dawidowicza zastąpił Radosław Murawski. Zmiany na nie wiele się zdały. Bo już w 6. minucie wynik w meczu otworzyli goście. Demarai Gray świetnym drylingiem pokonał kilka metrów i z dalszej odległości pokonał Jakuba Wrąbla.

Polacy w pierwszej części musieli się bronić. Na wysokości zadanie tym razem stawał wracający z wypożyczenia do Śląska Wrocław Jakub Wrąbel. Po zmianie stron Anglicy jeszcze dwukrotnie wbili futbolówkę do siatki. W 69. minucie goście wyszli z kontrą, a z piłką pobiegł Demarai Gray i podał do Jacoba Murphy’ego, który uderzył do pustej bramki.

W 82. minucie w polu karnym Anglika sfaulował Jan Bednarek i arbiter zmuszony był ukarać zawodnika Lecha Poznań czerwoną kartką. Z jedenastu metrów idealnie uderzył Lewis Baker i mieliśmy (3:0).

Polska U-21 – Anglia U-21 0:3 (0:1)