Podział punktów w Derbach Anglii

United

W hicie 9. kolejki Premier League Manchester United zremisował z Liverpoolem 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marcus Rashford, z kolei dla gości Adam Lallana.

Do 36 minuty mecz ten zdecydowanie nie spełniał oczekiwań hitu kolejki i legendarnej już „Bitwy o Anglię”. Nie oglądaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych, tempo nie zachwycało, a w poczynania obu ekip ewidentnie wdał się chaos. Dopiero wzorowo przeprowadzona przez Manchester United kontra zakończona golem na dobre rozpoczęła to spotkanie. Daniel James pomknął prawym skrzydle, posłał piłkę w pole karne do dobrze ustawionego Marcusa Rashforda, a ten wpakował piłkę do siatki. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, ponieważ przy rozpoczęciu tej akcji prawdopodobnie faulowany był Divock Origi. Mimo to, sędzia po konsultacji z wozem VAR uznał trafienie i Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie. Liverpool mógł odpowiedzieć tuż przed przerwą, gdy De Geę pokonał Sadio Mane, lecz ponownie do akcji weszła wideoweryfikacja, po której okazało się, że Senegalczyk pomagał sobie ręką i bramka nie została uznana.

W drugiej połowie Liverpool znacząco dominował w posiadaniu piłki, Red Devils z kolei ustawieni byli dosyć głęboko i czyhali na kontrataki. Ekipa Juergena Kloppa długo szukała błędu w obronie swoich rywali i udało im się to dopiero na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Do wrzutki Robertsona z lewej strony dopadł nieco wcześniej prowadzony na boisko Adam Lallana i wyrównał stan rywalizacji. Choć jeszcze w doliczonym czasie gry w polu karnym United było dosyć gorąco to wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool pozostaje liderem angielskiej ekstraklasy z przewagą sześciu punktów nad drugim Manchesterem City. United natomiast przesuwa się na trzynastą pozycję.