PKO Ekstraklasa: Górnik dzieli się punktami z ŁKS-em

Górnik pomimo wielu okazji tylko zremisował z ŁKS-em

Górnik Zabrze

fot: gornikzabrze.pl

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z ŁKS-em Łódź 1:1.

W starciu Górnika z ŁKS-em minimalnym faworytem byli gospodarze, ich dorobek punktowy do dzisiejszego meczu wynosił trzynaście punktów. Łodzianie przed tym spotkaniem zajmowali ostatnie miejsce z siedmioma punktami na koncie.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. Sprzed pola karnego strzelał Dani Ramírez, ale uderzył bardzo niecelnie. W 12. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Igor Angulo wyszedł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, jednak świetnie piłkę z linii bramkowej po jego strzale wybił Maksymilian Rozwandowicz. Okazję na gola miał także Erik Janža, który strzelał z rzutu wolnego, lecz Malarz dobrze interweniował. W 37. minucie kolejną okazję miał ŁKS. Michał Trąbka minął dwóch obrońców, zdecydował się na kopnięcie z dystansu i uderzył minimalnie niecelnie. W ostatniej minucie pierwszej połowy po raz kolejny z rzutu wolengo strzelał Janža, tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy w Zabrzu bramek nie było.

Gdy wydawało się, że to Górnik będzie bliżej bramki w drugiej połowie, to niespodziewanie zdobył ją ŁKS. W 50. minucie Piotr Pyrdoł krótko podał do Ramíreza, ten przedostał się w pole karne, minął Jesúsa Jiméneza i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza. Hiszpański pomocnik miał kolejną okazję do wpisania się na listę strzelców, tym razem strzelał z ostrego kąta i Martin Chudý nie dał się zaskoczyć. W 73. minucie swoje winny mógł odkupić Jiménez, który wyszedł sam na sam z Malarzem, starał się go przelobować, ale zrobił to fatalnie. Chwilę później podopiecznym Marcina Brosza udało się wyrównać. Juan Bauza podał w pole karne, tam strzelał Łukasz Wolsztyński, bramkarz gości kapitalnie sparował futbolówkę na poprzeczkę, ta trafiła pod nogi Angulo, a hiszpański napastnik potężnym uderzeniem trafił pod poprzeczkę. W doliczonym czasie gry komplet punktów mógł pojechać do Łodzi, jednak Bartłomiej Kalinkowski nie wykorzystał dogodnej okazji.

Ostatecznie w Zabrzu padł remis 1:1 i jedyną drużyną, która może się cieszyć z tego remisu to ŁKS. Górnik miał zdecydowanie więcej okazji niż goście i gdyby był dziś bardziej skuteczny to bez problemu zgarnąłby trzy punkty.