Podsumowanie 8. kolejki Bundesligi

Ósma kolejka niemieckiej Bundesligi to dla wielu kibiców seria dramatów. Najpierw Wolfsburg przegrał z M’gladbach, a Hamburger SV z Herthą. Poźniej bolesnych porażek doznały ekipy z Gelsenkirchen oraz z Dortmundu. Borussia zbłaźniła się, ulegając mistrzom Niemiec 1:5. Kolejne dwa trafienia w lidze zanotował Robert Lewandowski.

Schalke – Kolonia

Die Knappen, z racji kapitalnej serii meczów bez przegranej, byli murowanymi kandydatami do odniesienia sukcesu w spotkaniu z Kozłami. Piłkarze z Kolonii przyjechali na Veltins-Arena bardzo zmotywowani. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone w ostatniej minucie pierwszej części gry. Wówczas Modeste wykorzystał dogranie Bittencourta i wyprowadził gości na prowadzenie. Schalke nie było sobą, a przyjezdni rozkręcali się coraz bardziej. Dowodem na te słowa były, strzelone w ostatnim kwadransie, bramki Gerhardta i Zollera, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Dzięki trzem punktom Kolonia z 14 punktami jest piąta. Natomiast Schalke zachowało 3. miejsce.

Bayern – Dortmund

Miał być hit, wyszedł kit. Stracie na Allianz Arena kompletnie nie ułożyło się pomyśli przyjezdnych, a tylko potwierdziło znakomitą formę zarówno całego Bayernu, jak i Roberta Lewandowskiego. Borussia była tłem dla samej siebie. Wcześniejsze remisy w lidze były zaczynem kryzysu, którego zenit nadszedł w spotkaniu z Bawarczykami. Strzelanie w Monachium w 26. minucie rozpoczął Mueller, by 9 minut później podwyższyć na 2:0. Odpowiedź BVB na gola numer dwa Bayernu nadeszła niezwykle szybko. Kilkanaście sekund po bramce Muellera, piłkę do siatki Gwiazdy Południa skierował Aubameyang. Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla Bayernu i nie tylko. Kilka chwil po wznowieniu gry, zagranie Boatenga z własnej połowy na gola zamienił Lewandowski. W 58. minucie Polak strzelił na 4:1, a rezultat ustalił Goetze 8 minut później. Bayern nadal bez straty choćby punktu przewodzi tabeli. Dortmund ze startą już siedmiu punktów jest drugi.