Po 8. kolejce w Holandii

W hicie tej serii gier mistrz Holandii z Eindhoven okazał się lepszy od obecnego lidera rozgrywek, pokonując Ajax 2:1. W innych ciekawych meczach Heracles Almelo zwyciężył Heerenveen, a pogrążone w kryzysie Twente Enschede uległo AZ Alkmaar 1:3. Liderem pozostał Ajax, lecz Amsterdamczycy czują na swoich plecach oddech Feyenoordu i Heraclesu.

Ajax – PSV

Amsterdamczycy wydawali się być faworytami w starciu z PSV. Niestety dla fanów Ajaxu, ich zespół absolutnie nie przypominał tego, który wcześniej nie przegrywał. Niezdecydowaną grę gospodarzy szybko wykorzystali mistrzowie Holandii. Za sprawa bramki Pereiro w 7. minucie objęli prowadzenie, lecz nie na długo. Niesamowita akcję przeprowadzili miejscowi, a wykończył ją w 10. minucie Younes. Dalszy przebieg spotkania wyglądał podobnie jak pierwsze 10 minut. Ajax asystował, przeważającym piłkarzom z Eindhoven. PSV nie potrafiło jednak udokumentować znaczącej przewagi. Do 79. minuty. Wówczas dogranie Hendrix’a na gola zamienił, nie kto inny, jak po raz wtóry w tym spotkaniu Pereiro, ustalając wynik meczu. Dzięki wygranej, PSV z 17 oczkami na koncie, do lidera, którym pozostał Ajax, traci dwa punkty.