Fortuna 1. liga: Bezbramkowy remis w Gdyni

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu określanym mianem hitu 8. kolejki Fortuna 1. ligi, Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 0:0.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu oglądaliśmy w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Adam Marciniak. Futbolówkę odbił Arkadiusz Malarz, którego potem zaasekurował obrońca. Na kolejną dogodną okazję do strzelenia gola musieliśmy poczekać prawie do końca pierwszej połowy. W 40. minucie po dośrodkowaniu z prawej flanki Kamila Mazka główkował Młyński. Z najwyższym trudem piłkę odbił Arkadiusz Malarz. W pierwszej połowie przewaga po stronie ekipy Ireneusza Mamrota był bezdyskusyjna, ale nie przekładała się ona na zdobycze bramkowe.

Po godzinie gry kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim zobaczyli pierwszą bramkę w tym meczu, która nie została uznana. Uderzenie zza pola karnego Młyńskiego i futbolówka trafiła w słupek. Piłkę do siatki dobił wypożyczony z Lecha Poznań Letniowski. Arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej Marcosa Da Silvy. Nieuznana bramka podrażniła piłkarzy Arki, którzy ze zdwojoną siłą zaatakowali zespół gości. Ofensywna gra gospodarzy mogła skończyć się dla nich tragicznie. W 83. minucie w środku pola piłkę stracił Szymon Drewniak, który sygnalizował, że był faulowany. Wyśmienitą okazję po kontrze miał Pirulo, ale z jego strzałem poradził sobie Kajzer. Finalnie, mecz nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i zakończył się bezbramkowym remisem.