Mamy za sobą 6. kolejkę Ligue 1. Mimo, że liderem pozostało PSG, to Mistrza Francji nie wygrał drugi raz z rzędu. Tym razem Paryżan zastopowało Reims, remisem 1:1. Niespodzianką zakończył się niedzielny mecz AS Monaco z FC Lorient, ekipa z Księstwa przegrała 2:3. Wisienką na trocie 6. kolejki był ostatni mecz Marsylia- Lyon.

W piątek mieliśmy okazję oglądać jedno spotkanie, w którym Rennais podejmowało na własnym stadionie Lille. Mecz zakończył się remisem 1:1. Klub Kamila Grosickiego zanotował tym samym piąty mecz z rzędu bez porażki.

Stade Rennais – Lille OSC 1:1
0:1 Boufal 49′
1:1 N’Tep 75′

Sobota zaczęła się od spotkania Reims z PSG. Mistrz Francji zanotował drugi remis z rzędu. Bramki mieliśmy okazję oglądać dopiero w drugiej połowie. Pierwszego gola zdobyli gospodarze, strzelił Siebatcheu. Kibice Reims długo nie cieszyli się z prowadzenia, gdyż minutę później wyrównał Cavani. W pozostałych sobotnich spotkaniach Guingamp wygrało na własnym stadionie z Ajaccio 2:1. Również Angers zwyciężyło u siebie z Troyes 1:0 i Caen z Montpellier 2:1. Jedyną zwycięską ekipą gości w sobotę było Nice, które pokonało Bastie 1:3.

1:0 Mangani (k.) 58′

Niedziela zaczęła się od spotkania Bordeaux z Toulousą. Żyrondyści przegrywali od 23 minuty jedną bramką i dopiero w końcówce zdołali odrobić straty, dzięki czemu w 89 minucie uratowali remis na własnym stadionie 1:1. Do niespodzianki doszło dzisiaj na Stade Louis II. Monaco nie potrafiło pokonać na własnym stadionie Lorient. Mimo, że to gospodarze byli stawiani w roli faworyta, przegrali 2:3. Saint-Etienne zanotowało czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując Nantes 2:0. Na zakończenie 6. kolejki mieliśmy okazję zobaczyć świetnie zapowiadające się spotkanie Marsylii z Lyonem, które zakończyło się  remisem 1:1.

Girondins de Bordeaux – Toulouse FC 1:1
0:1 Regattin 23′
1:1 Crivelli 89′

AS Monaco – FC Lorient 2:3