W meczu 4. kolejki Primera Division Villarreal rozprawił się z Athelticiem Bilbao 3:1. Gospodarze od początku byli lepsi od rywala i zasłużenie zgarnęli 3 punkty.

Oba zespoły podchodziły do tego starcia w dobrych nastrojach. W poprzedniej kolejce Villarreal ograł na wyjeździe Granadę 3:1, natomiast Bilbao pewnie pokonało Getafe (również 3:1). W Lidze Europejskiej Villarreal nie spisał się tak dobrze jak Baskowie, gdyż uległ w Wiedniu miejscowemu Rapidowi 2:1, z kolei Athletic wygrał z Augsburgiem 3:1.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Estadio El Madrigal zobaczyli w 43. minucie. Leo Baptistao, który wszedł w miejsce kontuzjowanego Bakambu został sfaulowany w polu karnym gości. Do jedenastki podszedł Bruno Soriano i nie pomylił się, dzięki czemu jego zespół wyszedł na prowadzenie.

Kolejne bramki padały w drugiej odsłonie gry. Ozdobą spotkania było trafienie Mario z 67. minuty. Prawy obrońca Villarreal huknął z 30. metrów nie dając żadnych szans Iraizosowi. Kolejne trafienie dla “Żółtej łodzi podwodnej” padło na 10. minut przed końcem spotkania. Leo Baptistao nie zmarnował podania od Adriana i uderzył w długi róg bramki strzeżonej przez Iraizoza. Podopieczni Ernesto Valverde zdobyli bramkę na otarcie łez w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym dla Bilbao w polu karnym Villarreal zrobił się chaos, ale ostatecznie doŚRodkowanie Mikela San Jose na bramkę zamienił Aritz Aduriz.

Wobec dzisiejszej wygranej Villarreal awansował na 2. miejsce w tabeli, z kolei Athletic Bilbao znajduje się na 13. miejscu. Kolejny mecz Baptistao i spółka rozegrają za trzy dni z Malagą na wyjeździe, natomiast Bilbao u siebie podejmie Real Madryt.

Villarreal 3:1 Athletic Bilbao, 20.09.2015 r., godz. 18:15, Estadio El Madrigal.

1:0, Bruno rz. k. (43′)

2:0, Mario (67′)

3:0, Baptistao (80′)

3:1, Aduriz (90+2)