Za nami 3. kolejka Ligue 1. Paris Saint Germain postawiło następny krok w drodze po kolejne Mistrzostwo Francji. Lyon przegrał z Rennes. Angers znów wygrało, dzięki czemu beniaminek zajmuje trzecie miejsce w tabeli!

Na inaugurację 3. kolejki Ligue 1 Montpellier podejmowało na własnym stadionie Paris Saint Germain. Mistrz Francji zrobił kolejny krok na drodze do obrony tytułu, dzięki czemu jest obecnie jedynym klubem z kompletem punktów oraz bez straconej bramki na koncie. Wygrana Paryżanom jednak nie przyszła łatwo. Sędzia nie uznał PSG dwóch bramek, dopiero trzecie trafienie w 61 minucie zostało uznane. Strzelcem jedynej bramki w meczu jest Matuidi.

Montpellier – Paris Saint-Germain 0:1
0:1 Matuidi 61′

W sobotę dużym zaskoczeniem była porażka Lyonu. Wicemistrz Francji uległa na własnym stadionie Stade Rennes 1:2. Kamil Grosicki przebywał na boisku od 69 minuty i nie miał udziału w wygranej swojego klubu. Monaco, które było faworytem w starciu  z Toulousą jedynie zremisowało 1:1. Swoje mecze wygrały ekipy Nicei, Nantes oraz Bastii, która obecnie zajmuje drugie miejsce. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zaliczył beniaminek Angers dzięki czemu zajmuje trzecie miejsce.

2:1 Plea 77′

Niedziela zaczęła się od spotkania FC Lorient z Saint- Etienne, które zakończyło się wygraną gości 0:1. Była to pierwsza wygrana Zielonych w tym sezonie. Strzelcem bramki na wagę trzech punków był Romain Hamouma. Mecz Lille z Bordeaux zakończył się bezbramkowym remisem. Fenomenalny mecz na własnym stadionie zagrała Marsylia, która na zakończenie kolejki pokonała Troyes 6:0.

FC Lorient – AS Saint-Etienne 0:1
0:1 Hamouma 87′

Lille OSC – Girondins Bordeaux 0:0

Olympique Marsylia – Troyes AC 6:0
1:0 Barrada 19′
2:0 Diarra 47′
3:0 Batshuayi 56′
4:0 Ocampos 63′