Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach Ligi Narodów podejmie Portugalię. Rywale przylecieli bez Cristiano Ronaldo, który rzekomo zgwałcił kobietę w USA.

Dla Roberta Lewandowskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego czwartkowy mecz będzie szczególny. Bowiem kapitan Biało-Czerwonych wystąpi po raz 100. z orzełkiem na piersi. Z kolei zawodnik występujący na co dzień w Vfl Wolfsburg jeśli wybiegnie na boisko pobije rekord należący do Michała Żewłakowa i rozegra 103. mecz w kadrze.

Wielu reprezentantów Polski wciąż świetnie pamięta o EURO 2016 i spotkanie ćwierćfinałowe, w którym pechowo odpadliśmy po rzutach karnych właśnie z Portugalią. – Nie tak dawno, bo na mistrzostwach Europy graliśmy przeciwko Portugalii i gdzieś te wspomnienia wracają. Być może w niektórych naszych głowach wspomnienia z turnieju wracają przed tym meczem – mówi przed meczem Kamil Glik.

Jedynką między słupkami jest Łukasz Fabiański, który dość mizernie rozpoczął sezon w West Ham United, ale ostatnie tygodnie pokazał wzrost formy – Zagramy czwórką w obronie. Jedną z opcji jest wystawienie Bartka Bereszyńskiego na lewej stronie – zapowiedział wczoraj selekcjoner.

Najwięcej pytań pojawia się w kontekście Krzysztofa Piątka, który znajduje się w fenomenalnej formie. Czy selekcjoner kadry ustawi 23-letniego snajpera obok Roberta Lewandowskiego? A pamiętajmy, że w wysokiej dyspozycji jest również Arkadiusz Milik, który zostawił już dawno problemy ze zdrowiem.

11.10.2018, Liga Narodów, Stadion Śląsk w Chorzowie

Polska – Portugalia -:- (-:-) – godz. 20:45

Przejdź do paska narzędzi