PNA: Uganda remisuje z Zimbabwe

W meczu 2. kolejki PNA Uganda podzieliła się punktami z Zimbabwe.

W meczu 2. kolejki Pucharu Narodów Afryki Uganda zremisowała z Zimbabwe 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Uganda turniej rozpoczęła od zwycięstwa 2:0 z DR Kongo, dzisejsze ewentualne zwycięstwo znacznie przybliżyło by ich do awansu. Ich dzisiejszy rywal, Zimbabwe pierwsze spotkanie przegrało z Egiptem 0:1, więc ich celem dziś był chociaż remis, żeby jeszcze jakieś szanse na awans zostały zachowane, chociaż z 3. miejsca.

Pierwszy strzał w tym meczu oddało Zimbabwe. W 7. minucie sprzed pola karnego bramkarza próbował zaskoczyć Khama Billiat, ale uderzył w trybuny. Chwilę później zaatakowała Uganda i od razu udało się jej wyjść na prowadzenie. Farouk Miya strzelił sprzed pola karnego, George Chigova odbił piłkę wprost pod nogi Emmanuele Okwiego, a ten skierował ją do pustej bramki. Do remisu mógł doprowadzić Knowledge Musona, jednak po nawinięciu dwóch obrońców w polu karnym uderzył tuż nad bramką. Kolejną okazję miał także Billiat, który zdecydował się na finezyjny strzał i minimalnie się pomylił. Pomocnikowi Zimbabwe w końcu udało się trafić w końcowych minutach pierwszej połowy. Pod bramkę podał Ovidy Karuru, tam nogę dołożył właśnie Billiat i do przerwy mieliśmy remis.

Na początku drugiej połowy stuprocentową okazję na zdobycie bramki dla Zimbabwe miał Karuru, jednak mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę. W 69. minucie kolejną szansę na gola mieli podopieczni Sundaya Chidzambwy, ale Denis Onyango kaptialnie interweniował po uderzeniu Evansa Rusike. Kwadrans przed końcem meczu wreszcie zaatakowali Ugandczycy. Patrick Kaddu stanął sam przed pustą bramką, lecz fatalnie kopnął w trybuny. W doliczonym czasie gry trzy punkty Zimbabwe mógł zapewnić Musona, ale strzelił tuż obok bramki.

Ostatecznie Uganda zremisowała z Zimbabwe 1:1 i zdobyła cenny punkt w kwestii awansu z grupy. Zawodnicy Zimbabwe powinno trzymać kciuki za remis w meczu DR Kongo-Egipt, bo jeśli tam padnie dla nich niekorzystny wynik to powoli będą mogli zapominać o  wyjściu z grupy.