W inauguracyjnym spotkaniu 31. edycji Pucharu Narodów Afryki Gabon niespodziewanie zremisował z Gwinea Bissau 1:1. Bramka na wagę remisu padła w doliczonym czasie gry!

Strzelcem pierwszej bramki na PNA 2017 został nie kto inny jak zawodnik gospodarzy Pierre-Emerick Aubameyang. Napastnik Borussii Dortmund na listę strzelców wpisał się w pięćdziesiątej drugiej minucie po asyście Denisa Bouanga. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wyrównującą bramkę po asyście Jose Mendesa zdobył Juary Soares. Tym samym 24-letni obrońca został pierwszym strzelcem w historii kraju z zachodniej Afryki na mistrzostwach Czarnego Lądu!

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy A Burkina Faso zagra z Kamerunem. Początek spotkania o godzinie 20:00.

14.01.2017, godz. 17:00 Gabon – Gwinea Bissau 1:1 (0:0)
bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 52′ – Juary Soares 91′
żółte kartki: Johann Obiang – Juary Soares

Gabon: Didier Ovono – Bruno Ecuele Manga, Appindangoye, Johann Obiang, Mario Lemina (74′ Guelor Kanga), Malick Evouna (89′ Serge Kevyn), Didier Ndong, Malick Evouna (89′ Serge Kevyn), Denis Bouanga, Lloyd Palun, Pierre-Emerick Aubameyang.

Gwinea Bissau: Jonas Mendes – Agostinho, Abel Camara (66′ Frederic Mendy), Tomas Dabo, Francisco Junior (74′ Aldair),
Joao Mario Nunes Fernandes (61′ Piqueti), Nanissio, Rudinilson, Toni Silva, Juary Soares, Jose Mendes.