PNA: Awans Ghany i Algierii

Ghana pokonała Republikę Południowej Afryki 2:1, a Algieria wygrała z Senegalem 2:0. Obydwie zwycięskie drużyny awansowały do ćwierćfinału. Szansę na awans zaprzepaścił Senegal, któremu do awansu wystarczał remis.

W starciu Ghany z RPA to „Czarne Gwiazdy” były zdecydowanie lepszą drużyną. Jednak mecz nie potoczył się od razu po ich myśli. W 17. minucie gry przepięknego gola dla RPA zdobył Masango i to piłkarze z południa Afryki byli bliżej awansu z grupy. Jednak napór Ghańczyków był co raz silniejszy i przyniosło to w końcu efekt. W 73. minucie bramkę wyrównującą zdobył stoper Ghany Boye. Zawodnik ten zagrał pierwszy raz w tej edycji PNA, bowiem w pierwszych dwóch spotkaniach nie wystąpił z powodu kontuzji. Dziesięć minut później wreszcie na miarę oczekiwań spisał się Andre Ayew. Jego trafienie dało zwycięstwo i trzy punkty Ghanie.

 

27.01.2015, godz.19.00 PNA, grupa C: Republika Południowej Afryki – Ghana 1:2(1:0)

Gole:

Gol 1:0 – 17′ Masango

Gol 1:1 – 73′ Boye

Gol 1:2 – 83′ Ayew

Kartki:

RPA: zolta kartka yellow card Ngcongca, Furman

Ghana: zolta kartka yellow card Razak

 

W korespondencyjnym pojedynku Algieria okazała się lepsza od Senegalu. Senegalczykom do awansu potrzebny był remis. „Pustynne Lisy” nie pozostawiły złudzeń rywalom i mimo, że to Senegal wedle statystyk był lepszą drużyną, wygrały 2:0. Algierczycy rozpoczęli od mocnego uderzenia, zdobywając gola już w 11. minucie. Autorem trafienia był Mahrez. Z biegiem czasu to Senegal przeważał, a Algieria starała się utrzymywać korzystny wynik. W drugiej połowie piłkarze reprezentacji Algierii ograniczyli się tylko do gry z kontry. Reprezentanci Senegalu nie potrafili skutecznie wykończyć nadarzających się okazji. Mecz zakończył się wedle piłkarskiego porzekadła „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Algieria w 82. minucie zdobyła gola na 2:0 i było już po meczu. Strzelcem był Bentaleb.

27.01.2015, godz.19.00 PNA, grupa C: Senegal – Algieria 0:2(0:1)

Gole:

Gol 0:1 – 11′ Mahrez

Gol 0:2 – 82′ Bentaleb

Kartki:

Senegal: zolta kartka yellow card Badji, Diouf, Souare

Algieria: zolta kartka yellow card Taider, M’Bolhi

 

 

Tabela grupy C:

 

1. Ghana 6 4-3
2. Algieria 6 5-2
3. Senegal 4 3-4
4. RPA 1 3-6

 

 

 

Sławomir RzeźnikTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x