PNA: Algieria kolejnym ćwierćfinalistą

twitter.com/CAF_Online

Reprezentacja Algierii awansowała do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. W niedzielę w Kairze ekipa Lisów Pustyni pewnie pokonała Gwineę 3:0.

Na papierze faworytem niedzielnego starcia byli Algierczycy. Piłkarze z północnej Afryki pewnie wygrali swoją grupę, zdobywając komplet punktów i nie tracąc ani jednego gola. W ostatnich dniach afrykańskiego czempionatu nie brakowało jednak niespodzianek. Z turniejem pożegnały się chociażby Maroko i Egipt. W ślady ich pogromców – Beninu i RPA – chcieli dziś pójść Gwinejczycy.

Początek meczu był wyrównany i przebiegał w dość spokojnym tempie. Z czasem na boisku zarysowywała się jednak przewaga Algierczyków. Na jej efekty trzeba było czekać nieco ponad dwadzieścia minut. Najpierw, pierwszy groźny strzał w wykonaniu Ramy’ego Bensebainiego obronił Ibrahima Koné. Chwilę później golkiper reprezentacji Gwinei był już jednak bezradny. Youcef Belaïli wykorzystał zagranie Baghdada Bounedjaha i otworzył wynik spotkania.
Podopieczni Djamela Belmadiego w dalszym ciągu przeważali i utrzymali jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Inna sprawa, że rywale niespecjalnie utrudniali im to zadanie. Przez całą pierwszą połowę Gwinejczycy nie oddali choćby jednego celnego strzału na bramkę przeciwnika.

Dziesięć minut po wznowieniu gry piłkarzom z Gwinei wreszcie udało się zagrozić bramce Algierczyków. Przed szansą stanął Mady Camara, z którego uderzeniem poradził sobie jednak Raïs M’Bolhi. Niewykorzystana sytuacja bardzo szybko się zemściła. Zamiast remisu, ledwie dwie minuty później na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0. Na listę strzelców wpisał się lider i kapitan algierskiej ekipy – Riyad Mahrez.
Wydaje się, że drugi gol “zabił” ten mecz. Gwinejczycy wyglądali już na pogodzonych z porażką, z kolei reprezentanci Algierii w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce spotkania Lisy Pustyni zadały kolejny cios. W 82. minucie do siatki trafił wprowadzony ledwie kilka minut wcześniej Adam Ounas, ustalając tym samym wynik meczu. Algieria pewnie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki, w którym zmierzy się ze zwycięzcą jutrzejszego starcia pomiędzy Mali a Wybrzeżem Kości Słoniowej.