Plakat wyborczy Laporty tuż obok Santiago Bernabeu

Laporta

Twitter @JoanLaportaFCB

Joan Laporta po raz kolejny wykonał ciekawy, a zarazem kontrowersyjny krok w swojej kampanii wyborczej. Na komentarz Fonta nie trzeba było długo czekać.

Laporta, który jest jednym z faworytów do objęcia władzy w FC Barcelonie, postanowił wywiesić wielki plakat wyborczy na jednym z pobliskich budynków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby plakat ten nie znajdował się w Madrycie, jedyne sto metrów od Santiago Bernabeu. Na plakacie widnieje napis: “Nie mogę się doczekać, aż znów się zobaczymy”. Trzeba przyznać, że ludzie odpowiedzialni za kampanię wyborczą Laporty trafili z pomysłem w dziesiątkę.

Oczywiście taki widok wzbudził wielkie poruszenie w mieście, jednak Laporta wyjaśnił później, że nie miał na celu sprowokować ludzi związanych z Realem Madryt:

“Florentino Pérez na pewno podszedł do tego w sposób sportowy, wiem, że ma dobre poczucie humoru. Nie mam pojęcia, jak ja bym zareagował na jego plakat obok Camp Nou. Zależałoby to zapewne od tego, co znalazłoby się na nim, jednak myślę, że też zareagowałbym z humorem. To akcja w naszym stylu, ma pokazać, że naszym priorytetem jest przywrócenie dumy kibicom. Z subtelną ironią, to zręczna akcja. Nie chcemy nikogo obrazić, jedynie promować naszą kandydaturę w Madrycie, gdzie też są socios, a ja walczę o ich głosy.”

Jak łatwo się domyślić, na odpowiedź głównego kontrkandydata nie trzeba było długo czekać.

“Jan, w akcji z plakatem jesteś pieprzonym mistrzem. Ale banerami nie wygramy Ligi Mistrzów, nie zbudujemy nowego stadionu ani nie rozwiążemy problemu z długiem klubu. Porównajmy nasze projekty i do zobaczenia 24 stycznia” – napisał na swoim twitterze Victor Font.

Styczniowe wybory wciąż są jednym z głównych tematów w Barcelonie i wydaje się, że sytuacja ta nie ulegnie szybko zmianie. Oprócz całej sytuacji z działaniami Laporty w sprawie kampanii wyborczej, skomentował on również ostanie losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podkreślił, że drużyna mając Messiego w składzie zawsze jest faworytem.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *