PKO Ekstraklasa: Jagiellonia remisuje z Legią

Kibice w Białymstoku nie zobaczyli dobrego meczu

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali z Legią Warszawa 0:0 w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy.

Po siedmiu kolejkach PKO Ekstraklasy Jagiellonia zajmowała w tabeli drugie miejsce i gdyby dziś pokonała Legię to zepchnęłaby Śląsk z fotela lidera. Drużyna z Warszawy przed tym meczem zajmowała piątą pozycję w tabeli, ale po ewentualnym zwycięstwie w Białymstoku także objęła by prowadzenie w tabeli.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali Legioniści. Po dośrodkowaniu z lewej strony główkował Artur Jędrzejczyk, ale uderzył tuż obok bramki. W odpowiedzi sprzed pola karnego strzelał Tomáš Přikryl, lecz minimalnie się pomylił. W 21. minucie bramkę dla gości mógł zdobyć Walerian Gwilia, który zdecydował się na finezyjne uderzenie, jednak futbolówka po próbie Gruzina przeleciała obok bramki. Sytuacja Legii skomplikowała się w 35. minucie. Luis Rocha sfaulował Martina Pospíšila, otrzymał żółtą kartkę, a że to była jego druga żółta kartka to wyleciał z boiska. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie wykorzystali jednak przewagi jednego zawodnika i w ostatnich minutach pierwszej części nie zdobyli gola. Do przerwy Jagiellonia remisowała z Legią 0:0.

Na początku drugiej połowy gola dla Legii mógł strzelić Gwillia, ale dobrą interwencją popisał się Damian Węglarz, który wybił piłkę na rzut rożny. Szansę na bramkę dla Jagiellonii miał Zoran Arsenić, jednak głókował niecelnie. W 77. minucie z dystansu próbował strzelać Juan Camara, jednak piłka po jego próbie poleciała wysoko nad bramką. W końcówce meczu jeszcze w stronę bramki Radosława Majeckiego uderzał Martin Košťál, piłka znowu nie znalazła drogi do bramki i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Mecz, który był zapowiadany jako hit kolejki zdecydowanie nie powalił, obie drużyny bały się zaryzykować, widzieliśmy strzały głównie sprzed pola karnego, mało składnych akcji, ogólnie mecz do zapomnienia.