I liga: Zmiana lidera, wyniki piątkowych spotkań

Polsatsport.pl

W piątek rozegrano trzy mecze 9. kolejki Fortuna I ligi. Stal Mielec stracił pierwsze miejsce, Chojniczanka przerwała swoją złą passę, a Czerwona latarnia ligi zremisowała z Sandecją.

W pierwszym spotkaniu Chojniczanka pokonała Bełchatów 3:0. Dla podopiecznych Josefa Petrika to pierwsza wygrana po czterech meczach bez zwycięstwa. Natomiast beniaminek ligi zanotował czwarty mecz z rzędu bez wygranej.

19:00 Chojniczanka – GKS Bełchatów 3:0 (2:0)
Oskar Paprzycki 9′, Mateusz Kuzimski 26′, Mateusz Kuzimski 63′

Odra Opole nadal bez zwycięstwa. Czerwona latarnia ligi zremisowała na własnym stadionie z Sandecją 1:1. Klub z Małopolski mimo, że nie przegrał drugiego meczu z rzędu, to w trzech kolejnych nie odniósł zwycięstwa.

19:45 Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)
Szymon Skrzypczak 20′ – Dominik Kun 5′

Nowym liderem rozgrywek został Stomil Olsztyn, który pokonał dotychczasowego lidera, Stal Mielec. Jedyną bramkę w meczu strzelił Szymon Sobczak w sześćdziesiątej minucie. Dla klubu z Podkarpacia to pierwsza strata punktów po czterech zwycięstwach z rzędu.

19:45 Stomil Olsztyn – Stal Mielec 1:0 (0:0)