PKO Ekstraklasa: Udana inauguracja Wisły Płock, passa trwa

Po nieco miesiącu wróciła PKO Ekstraklasa. Na pierwszy ogień zmierzyły się ze sobą zespoły Zagłębia Lubin z Wisłą Płock.

Najkrótsza w historii przerwa zimowa była wielkim wyzwaniem (40 dni), by odpowiednio naładować akumulatory na dalszą część rozgrywek. Lubinianie okres przygotowawczy przepracowali w tureckim Belek, zaś płocczanie odbyli zgrupowanie w Siedlcach. – Towarzyszą nam dobre nastroje, jesteśmy pozytywnie nastawieni do nowej rundy i chcielibyśmy ją bardzo dobrze rozpocząć – powiedział Jakub Rzeźniczak.

– Ostatni mecz w Lubinie wygraliśmy 1:0 i nie pogniewalibyśmy się, gdyby ten wynik się powtórzył. Pracowaliśmy w tym tygodniu nad elementami, które będziemy mogli wykorzystać w meczu z Zagłębiem, ale wszystko pokaże boisko. Postaramy się zagrać dobry mecz i liczę na to, że wygramy trzeci raz z rzędu – dodał defensor.

W 19. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla gości za faul Dominika Jończego na Dawidzie Kocyłę, a po obejrzeniu powtórki na wozie VAR wyrzucił obrońcę Zagłębia do szatni. I już w 23. minucie Mateusz Szwoch dokładnie przy słupku wyegzekwował rzut karny. Po chwili było już 2:0 dla Wisły, a Kocyła ograł Baszkirowa i z bliska pokonał Dominika Hładuna. Druga odsłona nie przyniosła wielu emocji i choć goście starali się przyspieszać grę, to osłabieni lubinianie odpierali ataki. Ostatecznie ekipa Radosława Sobolewskiego dopisała trzy punkty i tym samym zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu.