PKO Ekstraklasa: Sztab szkoleniowy Rakowa powiększył swoje zasoby

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Raków Częstochowa jest bez wątpienia jednym z największych “wygranych” kończącej się rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy. Toczy bardzo ambitny bój z Legią Warszawa o najwyższe miejsce na podium.  Podobnie jak inne ekipy muszą sobie radzić z problemami zdrowotnymi. Absencje personalne są w obecnej kampanii ligowej sporą zmorą polskich trenerów. Sztab szkoleniowy popularnych “Medalików”, w celu uzupełnienia swojej kadry, postanowił do najwyższej klasy rozgrywkowej zgłosić Oskara Krzyżaka.

Wyżej wspomniany piłkarz zapracował sobie na taką decyzję dobrą pracą na treningach. Marek Papszun wraz ze swoimi współpracownikami sukcesywnie dąży do coraz szerszej “integracji” zawodników z grup młodzieżowych z pierwszą drużyną. Oprócz 18-latka do szerokiego składu na ligowe mecze dodano również Piotra Owczarka. Pierwszy z wymienionych graczy doświadczenie na boiskach zbierał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Udało mu się rozegrać 9. oficjalnych pojedynków dla “Biało – Czerwonych” U-16.  Owczarek, z kolei, mógł pokazać własne umiejętności piłkarskie na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. W barwach FCB Escola Varsovia  U-19 zanotował siedemnaście pojedynków, w których zdobył dwa gole.

Team z Częstochowy zmagania w tym roku kalendarzowym zakończy w najbliższą niedzielę, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Piastem Gliwice. Zapowiada się na trudną walkę o komplet punktów, ponieważ “Piastunki” w ostatnich spotkaniach zaliczyły przeogromny progres swojej formy. Kibice powinni zobaczyć ciekawe widowisko sportowe.

Źródło: oficjalna strona internetowa Rakowa Częstochowa, portal Transfermarkt, własne.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.