Janusz Filipiak i wiceprezes Cracovii ukarani przez Komisję Ligi

Oficjalna piłka PKO Ekstraklasy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Janusz Filipiak oraz Jakub Tabisz zostali ukarani przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A. za skandaliczne zachowanie podczas 200. Wielkich Derbów Krakowa.

Profesor i prezes Cracovii nie trzymał nerwów na wodzy i dał się ponieść emocjom w starciu z Wisłą Kraków. Kilkukrotnie w wulgarny sposób obrażał sędziego spotkania – Daniela Stefańskiego. Później Janusz Filipiak starał się tłumaczyć swoje zachowanie, iż “derby rządzą się swoimi prawami” i obraził żonę arbitra, jakoby miała być wielką fanką “Białej Gwiazdy”, co jest oczywiście wierutną nieprawdą.

Przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki powiedział, że prezes (prof. Filipiak jak również wiceprezes klubu (Tabisz) zasłużyli w pełni na karę pięciu tysięcy złotych w zawieszeniu, jak również otrzymali naganę.

“Przekroczyli granice dopuszczalnej krytyki używając wulgaryzmów, de facto w celu znieważenia sędziego zawodów. Przedstawiciele klubu powinni mieć świadomość, iż ich wypowiedzi lub działania znieważające sędziego stanowią delikt dyscyplinarny, którego efektem są dzisiejsze kary. Orzeczona kara nagany jest wyrazem dezaprobaty Komisji Ligi dla podobnych działań. Z kolei dodatkowa kara pieniężna, orzeczona w zawieszeniu, stanowi element prewencji i ma zapobiec ponownemu popełnieniu takiego samego lub podobnego czynu dyscyplinarnego” – napisano w komunikacie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.