PKO Ekstraklasa: Słaby występ Cracovii, trzy punkty powędrowały do Warszawy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 9. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia przegrała z Legią Warszawa 1:2 (0:1). Bramki w tym spotkaniu zdobywali Jarosław Niezgoda, Walerian Gwilia oraz Mateusz Wdowiak.

Gospodarze przystępowali do dzisiejszego meczu w bardzo dobrej formie. W ubiegłej kolejce Pasy pokonały mistrza Polski – Piasta Gliwice 2:0 i było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Dzięki świetnej dyspozycji Cracovia przed meczem z Legią zajmowała drugie miejsce w tabeli i stała przed szansą objęcia fotela lidera, ponieważ Pogoń straciła punkty, remisując 1:1 z Górnikiem Zabrze. Zespół z Warszawy ma problemy z dojściem do odpowiedniej dyspozycji. Legioniści w ubiegłej kolejce uznali wyższość płockiej Wisły. Mimo kiepskiej formy Legia nie odstaje od czołówki Ekstraklasy, a przed spotkaniem z Cracovią traciła zaledwie cztery punkty do liderującej Pogoni.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Legii. Warszawiacy utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, natomiast Cracovia wyszła na to spotkanie bardziej wycofana i nastawiona na kontrataki. W 31 minucie z dystansu uderzył Antolić, Pesković odbił futbolówkę przed siebie, a zmierzającego do dobitki Niezgodę podciął Jablonsky. Sędzia Frankowski bez chwili zawahania podyktował jedenastkę, a na bramkę zamienił ją sam sfaulowany Jarosław Niezgoda. W końcówcę pierwszej części meczu okazję miał jeszcze Dytiatiev, ale po jego strzale głową piłka powędrowała tuż obok słupka bramki Majeckiego. W drugą połowę fenomenalnie weszła Legia. Luquinhas zablokował wybicie Dytiatieva i fatalny błąd Ukraińca wykorzystał Walerian Gwilia. Szybki cios w wykonaniu Legionistów i Cracovia została postawiona w niezwykle trudnej sytuacji. W 66 minucie piękną akcję Cracovii bramką zwieńczył Mateusz Wdowiak. 23-latek po świetnej wymianie podań w polu karnym wyszedł przed Majeckiego i pokonał go niskim strzałem. Do ostatniego gwizdka wynik się nie zmienił. Cracovia nie wykorzystała szansy na objęcie miejsca na fotelu lidera.

22.09.2019, 9. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Cracovia – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Jarosław Niezgoda (kar.) 33′, Walerian Gwilia 47′, Mateusz Wdowiak 66′

Cracovia: Boris Pesković – Cornel Râpă, Oleksii Dytiatiev, Niko Datković (David Jablonsky 31′), Michal Siplak – Janusz Gol –  Milan Dimun (Filip Piszczek 71′), Michał Rakoczy (Sylwester Lusiusz 46′), Sergiu Hanca, Mateusz Wdowiak – Rafael Lopes

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik – Andre Martins, Cafu (Domagoj Antolić 23′) – Dominik Nagy, Walerian Gwilia, Luquinhas (Igor Lewczuk 79′) – Jarosław Niezgoda (Jose Kante 71′)

Żółte kartki: David Jablonsky

Sędzia: Bartosz Frankowski