Premier League: Osłabiony Arsenal pokonuje Aston Villę

Arsenal pokonał Aston Villę i awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Arsenal (Twitter)

Piłkarze Arsenalu pokonali Aston Ville 3:2 w meczu 6. kolejki Premier League. Bramki dla gospodarzy zdobyli Nicolas Pépé, Calum Chambers i Pierre Emerick Aubameyang, a dla gości John McGinn i Wesley.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli Kanonierzy, którzy w tym sezonie chcą awansować do Ligi Mistrzów, ten sezon jednak zaczęli średnio i po 5. kolejkach zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Celem Aston Villi jest utrzymanie, ale The Villains też nie zaczęli tego sezonu zbyt dobrze, przed meczem z Arsenalem zajmowali osiemnaste miejsce.

Już w 2. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Bukayo Saka dośrodkował w pole karne, a tam mając przed sobą tylko bramkarza Ainsley Maitland Niles fatalnie kopnął w trybuny. Chwilę później na prowadzenie mogła wyjść Aston Villa. Z dystansu strzelał John McGinn, ale świetną interwencją popisał się Bernd Leno. W 20. minucie goście dosyć niespodzewanie wyszli na prowadzenie. W szesnastkę dośrodkował Anwar El Ghazi, tam stopę dołożył McGinn i wyprowadził Aston Villę na prowadzenie. W końcowych minutach pierwszej połowy sytuacja Arsenalu skomplikowała się jeszcze bardziej, Maitland Niles sfaulował Mahmouda Trezegueta, dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Do przerwy Arsenal przegrywał z Aston Villą 0:1.

Na początku drugiej połowy goście mogli prowadzić już 2:0, ale McGinn uderzył zbyt słabo i Leno nie miał problemów z interwencją. Chwilę później mieliśmy rzut karny dla Arsenalu, jeden z obrońców Aston Villi sfaulował w polu karnym Matteo Guendouziego i sędzia Jonathan Moss wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej jedenaście metrów podszedł Nicolas Pépé i pewnie trafił. Kanonierzy długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia. W 61. minucie Jack Grealish minął Sokratisa, podał pod bramkę, tam stopę dołożył Wesley i ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Do remisu mógł doprowadzić David Luiz, który uderzał z rzutu wolnego, ale Tom Heaton nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował. Podopieczni Unaia Emery’ego nadal napierali na bramkę Aston Villi i w końcu udało im się doprowadzić do remisu. Calum Chambers chciał dośrodkować w pole karne, Tyrone Mings wybił futbolówkę wprost pod nogi Anglika, ten ją przyjął, uderzył i pięknym golem doprowadził do remisu. Nie był to ostatni gol Arsenalu w dzisiejszym meczu. W 84. minucie bramkę dającą prowadzenie gospodarzem strzałem z rzutu wolnego zdobył Pierre Emerick Aubameyang i tym samym zapewnił Kanonierom zwycięstwo i awans na czwarte miejsce w tabeli.

Mimo, że Kanonierzy w pierwszej połowie zagrali fatalnie i do szatni schodzili przegrywając, to w drugiej połowie pokazali charakter grając w dziesiątkę, praktycznie przez całą połowę dominowali i zasłużenie wygrali.