PKO Ekstraklasa: Remis we Wrocławiu, Biała Gwiazda nadal pod kreską

Śląsk Wrocław

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

W drugim poniedziałkowym meczu PKO Ekstraklasy w ramach 29. kolejki, Śląsk Wrocław zremisował z Wisłą Kraków (1:1).

W końcu przed tygodniem nastąpiło długo oczekiwane przełamanie Białej Gwiazdy. Efektowne zwycięstwo z Górnikiem Zabrze (4:1) pozwoliło na wiarę w uratowanie ekstraklasy. – Myślę, że ostatnie tygodnie pokazały, patrząc na zaangażowanie, grę, jak również i na dyspozycję drużyny, że wszyscy są świadomi naszej sytuacji w tabeli i tego, jak wielka odpowiedzialność spada na wszystkich – mówił Jerzy Brzęczek.

Elvis Manu już w szóstej minucie otrzymał podanie od Konrada Gruszkowskiego i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. W końcówce pierwszej połowy Caye Quintana urwał się obrońcom gości i Hiszpan wślizgiem nie dał szans Pawłowi Kieszkowi. Mało brakowało, by wiślacy schodzili do szatni przegrywając, lecz chwilę wcześniej uratował ich słupek po strzale Krzysztofa Mączyńskiego. Druga część nie obfitowała w ciekawsze okazje i ostatecznie obydwa zespoły zgarnęły po jednym punkcie.