Manchester City pomoże reprezentacji Ukrainy przygotować się do baraży. Duże wsparcie mistrzów Anglii dla “Żółto-błękitnych”

Ukraina

Zdjęcie: twitter.com/EURO2020


Reprezentacja Ukrainy wybrała już miejsce na zgrupowanie przed barażami do nadchodzących Mistrzostw Świata w Katarze. Pomocną dłoń wyciągnął do niej Manchester City.

Spotkanie barażowe pomiędzy Ukrainą a Szkocją zostało przełożone z wiadomych względów. Wojna trwająca za naszą wschodnią granicą ma wpływ na praktycznie wszystkie aspekty życie w Ukrainie w tym na piłkę nożną. Jeszcze do niedawna niepewny był termin rozegrania zaległego meczu. Najczarniejszy scenariusz przewidywał termin jesienny, na szczęście, lecz skończyło się na 1 czerwca.

Za kilka dni zacznie się pierwszy etap przygotowań reprezentacji Ukrainy do barażowych spotkań. Dzięki uprzejmości UEFA zgrupowanie odbędzie się w Słowenii. Wokół tych przygotowań zdążył wybuchnąć już skandal, gdyż Dynamo Kijów nie zamierza zwalniać na nie swoich zawodników.

Informacje o tym, gdzie odbędzie się zgrupowanie, które miejsce będzie mieć kilka dni przed właściwym meczem ze Szkocją, dostarczył David Ornstein  z “The Athletic”. Jak twierdzi Ornstein to Ukraiński Związek Piłki Nożnej wyszedł z inicjatywą i zwrócił się z prośbą do władz Manchesteru City o możliwość korzystania z ich obiektów treningowych.

Anglicy przyjęli tę prośbę bardzo ciepło i rozmowy zmierzają w tym momencie w dobrą stronę, a oficjalne potwierdzenie jest kwestią czasu. Dodatkowo City postanowiło, że nie pobierze żadnych opłat, co jest zdecydowanie gestem godnym pochwały. Możliwym jest, iż w negocjacjach ważną rolę odegrał Ołeksander Zinczenko. 25-latek stał się piłkarzem najmocniej nagłaśniającym trwający w Ukrainie konflikt.

W przypadku, gdy Ukrainie uda się pokonać się Szkocję w finale baraży zmierzą się z Walią 5 czerwca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.