

PKO Ekstraklasa: Remis na zakończenie kolejki
Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 w ostatnim meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Płoczczan na prowadzenie wyprowadził Dominik Furman, do remisu doprowadził Igor Angulo.
Obie drużyny przeprowadziły dobre transfery i ich celem była poprawa miejsca z poprzedniego sezonu. Z obozu Górnika słyszeliśmy, że celem jest pierwsza ósemka, z kolei Wisła Płock miała spokojnie się utrzymać.
Już w 15. minucie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Bartłomiej Żynel sfaulował w polu karnym Szymona Matuszka i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Igor Angulo, Żynel jednak się zrehabilitował i kaptialnie interweniował po uderzeniu Hispzana. W odpowiedzi Alan Uryga uderzył głową w poprzeczkę. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Alasana Manneh, który strzelał z rzutu wolnego, lecz bramkarz gospodarzy dobrze interweniował. W doliczonym czasie gry jeszcze okazje miał Kamil Zapolnik. Napastnik Górnika strzelał z ostrego kąta, ale Żynel ponownie nie dał się pokonać. Do przerwy Wisła Płock remisowała z Górnikiem Zabrze 1:1.
Na początku drugiej połowy znowu mieliśmy rzut karny. Tym razem dla gospodarzy. Przemysław Wiśniewski sfaulował Oskara Zawadę, który wychodził sam na sam z bramkarzem Górnika, obyło się jednak bez kartki. Do jedenastki podszedł Dominik Furman i pewnie strzelił. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Olaf Nowak, ale Martin Chudý instynktownie odbił futbolówkę po jego uderzeniu. W 78. minucie podopiecznym Marcina Brosza w końcu udało się wyrównać. Łukasz Wolsztyński podał prostopadle do Angulo, ten wyszedł sam na sam z Żynelem i umieścił piłkę pod jego nogami. Chwilę później szybko mogła odpowiedzieć Wisła. Nowak minął Bochniewicza, strzelił sprzed szesnastki, jednak minimalnie się pomylił.
Ostatecznie w ostanim meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze. Z przebiegu spotkania ten remis jest sprawiedliwy i nikt nie powinien narzekać.
22.07.2019, 1. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
Dominik Furman 48' (k) - Igor Angulo 78'
Wisła: Bartłomiej Żynel - Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Damian Rasak, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (Olaf Nowak 63'), Mateusz Szwoch (Mikołaj Kwietniewski 88'), Alen Stevanović - Oskar Zawada (Patryk Stępiński 80')
Górnik: Martin Chudý - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janža - Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek (Maciej Ambrosiewicz 69'), Mateusz Matras (Filip Bainović 86'), Alasana Manneh (Łukasz Wolsztyński 46'), Jesús Jiménez - Igor Angulo
Żółte kartki: Bartłomiej Żynel, Piotr Tomasik, Jakub Rzeźniczak - Erik Janža, Igor Angulo, Boris Sekulić, Mateusz Matras
Sędzia: Paweł Raczkowski
Zawodnik meczu: Bartłomiej Żynel
-
Polska PiłkaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań






Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Polska PiłkaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem






Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-

Polska PiłkaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok






Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-

Polska PiłkaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem






Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

Polska PiłkaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy






Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Polska PiłkaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła






Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55








































