PKO Ekstraklasa: Remis na zakończenie kolejki

Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze na zakończenie kolejki.

Giorgi Merebaszwili / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 w ostatnim meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Płoczczan na prowadzenie wyprowadził Dominik Furman, do remisu doprowadził Igor Angulo.

Obie drużyny przeprowadziły dobre transfery i ich celem była poprawa miejsca z poprzedniego sezonu. Z obozu Górnika słyszeliśmy, że celem jest pierwsza ósemka, z kolei Wisła Płock miała spokojnie się utrzymać.

Już w 15. minucie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Bartłomiej Żynel sfaulował w polu karnym Szymona Matuszka i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Igor Angulo, Żynel jednak się zrehabilitował i kaptialnie interweniował po uderzeniu Hispzana. W odpowiedzi Alan Uryga uderzył głową w poprzeczkę. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Alasana Manneh, który strzelał z rzutu wolnego, lecz bramkarz gospodarzy dobrze interweniował. W doliczonym czasie gry jeszcze okazje miał Kamil Zapolnik. Napastnik Górnika strzelał z ostrego kąta, ale Żynel ponownie nie dał się pokonać. Do przerwy Wisła Płock remisowała z Górnikiem Zabrze 1:1.

Na początku drugiej połowy znowu mieliśmy rzut karny. Tym razem dla gospodarzy. Przemysław Wiśniewski sfaulował Oskara Zawadę, który wychodził sam na sam z bramkarzem Górnika, obyło się jednak bez kartki. Do jedenastki podszedł Dominik Furman i pewnie strzelił. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Olaf Nowak, ale Martin Chudý instynktownie odbił futbolówkę po jego uderzeniu. W 78. minucie podopiecznym Marcina Brosza w końcu udało się wyrównać. Łukasz Wolsztyński podał prostopadle do Angulo, ten wyszedł sam na sam z Żynelem i umieścił piłkę pod jego nogami. Chwilę później szybko mogła odpowiedzieć Wisła. Nowak minął Bochniewicza, strzelił sprzed szesnastki, jednak minimalnie się pomylił.

Ostatecznie w ostanim meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze. Z przebiegu spotkania ten remis jest sprawiedliwy i nikt nie powinien narzekać.

22.07.2019, 1. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku

Wisła Płock – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Dominik Furman 48′ (k) – Igor Angulo 78′

Wisła: Bartłomiej Żynel – Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Piotr Tomasik – Damian Rasak, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (Olaf Nowak 63′), Mateusz Szwoch (Mikołaj Kwietniewski 88′), Alen Stevanović – Oskar Zawada (Patryk Stępiński 80′)

Górnik: Martin Chudý – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janža – Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek (Maciej Ambrosiewicz 69′), Mateusz Matras (Filip Bainović 86′), Alasana Manneh (Łukasz Wolsztyński 46′), Jesús Jiménez – Igor Angulo

Żółte kartki: Bartłomiej Żynel, Piotr Tomasik, Jakub Rzeźniczak – Erik Janža, Igor Angulo, Boris Sekulić, Mateusz Matras

Sędzia: Paweł Raczkowski

Zawodnik meczu: Bartłomiej Żynel