PKO Ekstraklasa: Raków skuteczniejszy od Miedziowych na zakończenie trzeciej kolejki

rakow.com

Częstochowianie zainkasowali ważny komplet punktów w potyczce z Zagłębiem Lubin wygrywając 2:1. Skuteczny Vladislavs Gutkovskis. Dwa oblicza Davida Tijaničia.

Na zakończenie 3. kolejki PKO Bank Ekstraklasy do Bełchatowa przyjechali piłkarze Zagłębie Lubin mierzyć się z Rakowem Częstochowa. Pojedynek rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia. Wystarczyło nieco ponad 30 sekund, aby Vladislavs Gutkovskis wpisał się na listę strzelców wyprowadzając umownych gospodarzy na prowadzenie. Łotewski napastnik od początku sezonu jest czołową postacią ataku Rakowa. Na ten moment wygrywa rywalizację z Felicio Brown Forbesem i Sebastianem Musiolikiem. Akcja bramkowa na 1:0 rozpoczęła się od podania ze środkowej strefy na prawe skrzydło do Frana Tudora. Chorwat dośrodkował na głowę Gutkovskisa, a ten pokonał Dominika Hładuna. Mocno zawieszona poprzeczka. Piłkarze w dalszych minutach pierwszej połowy raczej nie sprostali tej wysokości. Mecz stał na niezłym poziomie, lecz przysłowiowych fajerwerków brakowało. Pół godziny dla podopiecznych Marka Papszuna, natomiast końcówka należała do lubinian.

Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania również dla częstochowian. Miedziowi chyba ponownie nie wyszli z szatni. Złe wybicie piłki przez Ľubomíra Guldana. Futbolówkę przejął Gutkovskis, zagrał na lewo do Tudora, a ten dośrodkował do Davida Tijaničia, który w niełatwej sytuacji złożył się do półwoleja czym zaskoczył golkipera gości. Tijanič zapisze się również w niechlubnej kategorii na kiksa sezonu.

Trafienie kontaktowe zaliczył Rok Sirk. Słoweński napastnik chwilę wcześniej wszedł na boisko zmieniając bezbarwnego Samuela Mráza. Asystę zainkasował Saša Živec. Gracze Martina Ševeli nie zdołali już doprowadzić do wyrównania i to rywale z Częstochowy mogli świętować trzypunktową zdobycz, która pozwoliła im wyprzedzić w ligowej tabeli lubinian.

14.09.2020, 3. kolejka PKO BP Ekstraklasa 2020/2021, GIEKSA Arena (Bełchatów), Widzów: 1615.

RKS Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

1′ Vladislavs Gutkovskis