PKO Ekstraklasa: Potknięcie Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok

Jose Kante

Jose Kante (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa uległa przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok (1:2).

Po kompromitacji w el. Ligi Mistrzów “Wojskowych” celem będzie awans do fazy grupowej Ligi Europy, ale zanim przyjdzie rywalizacja w pucharach należy punktować w lidze. – Mój pomysł na drużynę zmierza w tym kierunku, by w większości meczów grać dwoma napastnikami, ale do tej pory sytuacja zmuszała nas do rotacji, bo jeden napastnik nadawał się do gry przez dziewięćdziesiąt minut. Sytuacja może się wkrótce zmienić. Będziemy mieć Jose Kante, Rafę Lopesa, Maćka Rosołka, Kacpra Kostorza i częściej będziemy mogli tak grać i tworzyć pary napastników. Jedną z par jest Pekhart – Kante – podkreślił szkoleniowiec mistrza Polski.

Już w pierwszej akcji Tomas Pekhart wbił gola i sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, a VAR utrzymał decyzję arbitra o nieuznaniu bramki. W 19. minucie Jakov Puljić był adresatem znakomitego podania od Tomasa Prikryla i białostocczanie objęli prowadzenie. Chwilę później było już (2:0) dla gości. Perfekcyjną podcinką nad Arturem Borucem popisał się Jesus Imaz i drużyna Aleksandara Vukovicia znaleźć się w arcytrudnej sytuacji.

Doskonałą okazję zmarnował dwie minuty po zmianie stron Jose Kante, a dobitka Artura Jędrzejczyka wylądowała daleko nad poprzeczką. W 60. minucie w końcu skutecznością błysnął Tomas Pekhart, a asystę zaliczył Bartosz Kapustka, który lekko i precyzyjnie dośrodkował na głowę Czecha. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Maciej Rosołek mógł dać drużynie jeden punkt, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.