Tarcza Wspólnoty: Pierwsze trofeum Arsenalu w sezonie

arsenalfc.com

W meczu o Tarczę Wspólnoty, które inauguruje sezon w Anglii na stadionie Wembley, Arsenal FC pokonał po rzutach karnych FC Liverpool (1:1, k. 5:4).

Znakomite wejście w spotkanie zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang, który w dwunastej minucie otworzył wynik pięknym uderzeniem zza pola karnego. Sobotnie starcie było rozgrywane na wysokiej intensywności. Nieco więcej posiadania futbolówki mieli mistrzowie Anglii, ale do przerwy nie oddali żadnego celnego strzału. Gola wyrównującego po zmianie stron ustrzelił Takumi Minamino, dla którego był to pierwsze trafienie, odkąd przyszedł z RB Salzburg. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, a w tych lepsi okazali się piłkarze Mikela Artety.