blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Porażka Rakowa Częstochowa w Gliwicach

Samobójcze trafienia Zorana Arsenicia zapewniło wygraną Piastowi Gliwice z Rakowem Częstochowa (2:1) w 4. kolejce PKO Ekstraklasy.

Medaliki nie mają wytchnienia, łącząc eliminacje do Ligi Mistrzów z ligą. Po remisie z Wartą Poznań (2:2), tym razem Dawid Szwarga nie dokonał zmiany między słupkami po słabszym występie Kacpra Bieszczada. Vladan Kovacević pomimo zainteresowania m.in. Celty Vigo pozostaje pod Jasną Górą.

- Chcemy zagrać dobre spotkanie, przekładając doświadczenie z europejskich pucharów na rozgrywki Ekstraklasy i udowodnić, że jesteśmy w stanie skutecznie łączyć granie zarówno w europejskich pucharach, jak i z silnymi drużynami z polskiej ligi - stwierdził trener mistrzów Polski.

Do 33. minuty czekaliśmy, by wykazał się Kovacević, który doskonale obronił uderzenie Grzegorza Tomasiewicza z dystansu. W 38. minucie ponownie pomocnik sprawdził refleks bośniackiego golkipera. W 70. minucie Tomasz Musiał po wideoweryfikacji dopatrzył się faulu Kovacevicia na Joao Felixie, a jedenastkę na gola zamienił Patryk Dziczek. W 81. minucie na 1:1 trafił Władysław Koczerhin, który zaskoczył Frantiska Placha płaskim strzałem. W ostatnich sekundach futbolówkę do własnej bramki skierował Zoran Arsenić i komplet punktów powędrował do Piastunek.