Premier League: Udana inauguracja Manchesteru City. Haaland z dwoma bramkami

Haaland, Manchester City

Twitter/Manchester City

Manchester City pewnie pokonał Burnley 3:0 w pierwszej kolejce nowego sezonu 2023/24 Premier League. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Erling Haaland. Natomiast w drugiej połowie decydujący cios zadał Rodri. Burnley zakończył mecz w osłabieniu. W doliczonym czasie gry Anass Zaroury został usunięty z boiska.

75 dni – dokładnie tyle minęło od ostatniego meczu w Premier League. Tegoroczne otwarcie sezonu miało wiele smaczków. Mistrz kraju, Manchester City rozpoczął obronę potrójnej korony od starcia z beniaminkiem Burnley. Drużyna prowadzona przez Vincenta Kompany’ego, po rocznym rozbracie z grą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii, wywalczyła awans. Burnely nie próżnował w letnim okienku transferowym, dokonując 10 transferów. Sprowadzili m.in. Jamesa Trafforda z Manchesteru City, a także Sandera Berge, Zeki Amdouniego i Jordana Beyera. Ekipa z Manchesteru, której opiekunem jest Pep Guardiola również miała pełne ręce pracy. Na Etihad Stadium pojawili się Mateo Kovacicia i Josko Gvardiola. – Zwykle pierwsze mecze są trudne, zwłaszcza przeciwko beniaminkom, którzy chcą dobrze rozpocząć sezon.Vincent Kompany dobrze nas zna. Wykonał niesamowitą robotę i rozniósł rozgrywki Championship. Poradzi sobie w Premier League – mówił Guardiola przed spotkaniem.

Erling Haaland otwiera wynik na Turf Moor

Strzelanie na Turf Moor rozpoczęło się bardzo szybko. Pierwsi do siatki trafił zespół Manchesteru City, a na listę strzelców wpisał się fenomenalny Erling Haaland. Szybkie wznowienie rzutu rożnego zakończyło się bramką. Kevin de Bruyne precyzyjnym podaniem przerzucił piłkę do Rodriego. Następnie hiszpański pomocnik przekazał futbolówkę Norwegowi, który otworzył swoje konto bramkowe w sezonie 2023/24. Burnley prezentował się słabo na tle podopiecznych Pepa Guardioli. Beniaminek nie miał żadnych atutów i przypominał Burnley za czasów Seasa Dyche’a, które bazowało na defensywie. W 23. minucie Guardiola musiał przeprowadzić pierwszą wymuszoną zmianę. Kevin de Bruyne nabawił się kontuzji i został zmieniony przez Kovacicia. Wynik spotkania w pierwszej połowie ustalił Erling Haaland, który zanotował swoją drugą bramkę w meczu. Snajper podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie Manchester City nie zwolnił i dołożył jeszcze jedno trafienie po strzale Rodriego. Sytuacja bramkowa Hiszpana była jeszcze analizowana przez sędziów z wozu VAR, którzy podtrzymali decyzję arbitra głównego. “Obywatele” mieli jeszcze kilka szans, aby podwyższyć wynik spotkania, jednak były one niewykorzystane. Warto odnotować, że swój debiut w barwach Manchesteru City zanotował nowy nabytek, Josko Gvardiol. W doliczonym czasie gry Burnleyzostało osłabione. Czerwoną kartę otrzymał Anass Zaroury. Manchester City wygrywa 3:0 z Burnley w pierwszej kolejce Premier League i dopisuje pierwsze trzy punkty do tabeli ligowej.

W kolejnym meczu Burnley będzie szukał swoich punktów w starciu z Aston Villą. Mecz zaplanowano na 27 sierpnia, w w niedzielę na 15:00. Z kolei Manchester City zmierzy się już 16 sierpnia, w środę z Sevillą w Superoucharze UEFA, a trzy dni później wróci do ligowych zmagań przeciwko Newcastle.

11.08.2023 rok, 1. kolejka Premier League, Turf Moor (Burnley)

Burnley – Manchester City 0:3 (0:2)

Erling Haaland 4′, 36′, Rodri 76′

Burnley: Trafford – Roberts, O’Shea, Al Dakhil, Beyer – Koleosho (Zaroury 62′), Berge (Brownhill 90+1′), Cullen, Vitinho – Amdouni, Foster (Redmond 90+2′)

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Ake (Laporte 80′), Lewis (Gvardiol 80′), De Bruyne (Kovacic 23′), Rodri, Silva, Alvarez, Foden, Haaland (Laporte 8′)