PKO Ekstraklasa: Dwa gole Patryka Makucha w Krakowie, pierwsza porażka Zagłębia Lubin

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Na inaugurację czwartej kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia ograła u siebie Zagłębie Lubin (2:1).

Naprzeciwko siebie stanęli najbardziej doświadczeni trenerzy – Waldemar Fornalik oraz Jacek Zieliński. Obaj poprowadzili aż 875 meczów. Miedziowi po trzech meczach byli wiceliderami tabeli, a zremisowali z Kolejorzem (1:1). Pasy również są niepokonani, choć mają za sobą o jedno spotkanie mniej, ponieważ ich starcie z Legią Warszawa zostało przełożone na późniejszy okres.

– Na pewno z Cracovią nigdy nie gra się łatwo. Mają swój bezpośredni sposób grania, a także zawodników o określonych i wysokich umiejętnościach technicznych. Chwila nieuwagi z tą drużyną może zawsze kosztować wiele. Najlepszy przykład to spotkanie z Radomiakiem, gdzie to gospodarze stworzyli sobie wiele dobrych okazji do zdobycia gola, a wygrała Cracovia, która była po prostu skuteczniejsza i wywiozła 3 punkty z Radomia – mówił Fornalik.

W 10. minucie Patryk Makuch znakomicie wykończył akcję gospodarzy, a asystę przy golu zaliczył Benjamin Kallman. W 21. minucie blisko trafienia był Paweł Jaroszyński, ale piłka powędrowała w poprzeczkę. W 35, minucie Takuto Oshima znalazł w polu karnym Makucha, który strzałem głową podwyższył wynik przy Kałuży. W doliczonym czasie gry goście za sprawą Kacpra Chodyny strzelili honorową bramkę. Lubinianie ostatecznie nie zdołali przełamać Pasów i trzy punkty zostały w stolicy województwa Małopolskiego. Zawodnicy Jacka Zielińskiego wskoczyli zatem na druga lokatę i 21 sierpnia podejmą Piasta Gliwice.

11.08.2023, 4. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 8 437

Cracovia – Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Patryk Makuch 10′, 35′ – Kacper Chodyna 90+2′ (k)

Cracovia: Madejski – Ghita, Hoskonen, Jugas – Rapa, Atanasov (Jodłowski 88′), Oshima, Jaroszyński – Rakoczy (Kakabadze 75′), Kallman (Bochniak 75′), Makuch (Śmiglewski 82′)

Zagłębie: Weirauch – Kłudka, Kopacz, Nalepa (Kruk 68′), Grzybek – Chodyna, Makowski (Mróz 82′) – Pieńko (Bułeca 56′), Dąbrowski, Bohar (Wdowiak – Kurminowski (Woźniak 68′)

Żółte kartki: Oshima, Śmiglewski – Nalepa, Kłudka, Burić

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)