PKO Ekstraklasa: Porażka Lecha Poznań z Piastem Gliwice, Kolejorz raził nieskutecznością

Bartosz Mrozek, Lech Poznań

W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań uległ z Piastem Gliwice (0:1) przy Bułgarskiej. Bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Dziczek.

Piłkarze Kolejorza mieli w nogach czwartkowy mecz przeciwko Arce Gdynia (1:0) w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Swoją cegiełkę dołożył Dino Hotić. – Jestem szczęśliwy, że wróciłem po kontuzji, teraz wyszedłem w pierwszym składzie. Cieszę się, że wygraliśmy to ważne spotkanie. Arka to dobry zespół, lider pierwszej ligi. To istotna wygrana, kontynuujemy naszą drogę do finału. Jestem również zadowolony z siebie, bo zagrałem 88 minut, wszystko jest w porządku, a ja pomogłem drużynie – przyznał pomocnik z Bośni i Hercegowiny.

Gospodarze nie rzucili się frontalnym atakiem na rywali. Kapitalną okazję w 31. minucie miał Kristoffer Velde, lecz szukał podaniem Mikaela Ishaka, którego jednak ubiegli piłkarze Piasta. Lechici wyraźnie podkręcili tempo w końcówce pierwszej odsłony, a Norweg co chwilę niepokoił defensywę Piastunek. Po zmianie stron, nadal to podopieczni Johna van den Broma przeważali i nie potrafili tego udokumentować trafieniem. W 77. minucie Michael Ameyaw uderzeniem głową mógł zaskoczyć Lecha, ale Bartosz Mrozek stanął na wysokości zadania. Następnie trwała długa analiza VAR, po tym jak Ishak odepchnął Tomasa Huka w polu karnym i sędzia zdecydował o podyktowaniu jedenastki, którą pewnie wykorzystał Patryk Dziczek. Piast po sześciu z rzędu remisach, w końcu sięgnął po komplet punktów.