PKO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Zagłębia

W meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Jagiellonią Białystok 3:0. Bohaterem meczu został Filip Starzyński, który zdobył dwie bramki.

Gospodarze na mecz z Jagiellonią wyszli w jubileuszowych koszulkach z okazji 75-lecia Zagłębia. Nie trzeba więc dodawać, że lubinianie chcieli uczcić ten jubileusz wygraną. Przeszkodzić w tym chciała Jagiellonia, która mimo słabej formy postawiła sobie za cel zwycięstwo.

Pierwszą okazję zobaczyliśmy w 7. minucie. Z dystansu kopnął Patryk Szysz, lecz znacznie przestrzelił. Goście odpowiedzieli również próbą zza szesnastki. Martin Pospíšil uderzył jednak w środek bramki i Dominik Hładun pewnie chwycił piłkę. Bliżej strzelenia bramki był Bartosz Kwiecień. Pomocnik Jagiellonii główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Świetną sytuację bramkową mieli również lubinianie. Kacper Chodyna znalazł się w polu karnym i kopnął na bramkę. Xavier Dziekoński dobrze jednak obronił i uratował kolegów. Do przerwy bramek w Lubinie nie było, ale widowisko było bardzo dobre.

Z ofensywnym nastawieniem na drugą połowę wyszło Zagłębie. Przewagę lubinian mógł wykorzystać  Miroslav Stoch. Słowak kopnął jednak w trybuny. Chwilę później gospodarze otrzymali rzut karny. Ivan Runje zablokował uderzenie ręką i sędzia musiał wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Filip Starzyński i pewnym strzałem pokonał Dziekońskiego. Do remisu mógł doprowadzić Przemysław Mystkowski. Pomocnik Jagii postanowił strzelić z  dystansu jednak mocno przestrzelił. W ostatnich minutach gospodarze mogli zabić mecz. Damian Oko przedłużył piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz Szysz z kilku metrów spudłował. Moment później zawodnik z siedemnastym numerem zrehabilitował się. Dostał świetne podanie od Starzyńskiego, wyszedł sam na sam z Dziekońskim i go pokonał. Nie był to ostatni gol Miedziowych w tym meczu. W doliczonym czasie gry Starzyński świetnie minął Mystkowskiego i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:0 i awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Lubinianie w pełni zasłużenie wygrali ten mecz. W pierwszej połowie widzieliśmy jeszcze wyrównane spotkanie i wolę walki Jagiellonii. W drugiej jednak gospodarze wypunktowali rywali i dopisali zasłużony komplet punktów.