PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa pokonała Pogoń, tylko krok pozostał do mistrzostwa

Bartosz Kapustka

Hit tej serii gier w PKO Ekstraklasie nie zawiódł. Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Pogoń Szczecin (4:2), która wydaje się, że wypisuje się z walki o mistrzowski tytuł.

Sobotnie starcie określono jako mecz o sześć punktów. – Wiemy, że Pogoń ma naprawdę szczelną defensywę. Szczecinianie nie dają sobie strzelić łatwych goli i świetnie wykorzystują stałe fragmenty gry. Nasi rywale będą podbudowani również poprzez wracających po zgrupowaniu kadry: Kowalczyka i Kozłowskiego. Ja jednak chcę skupiać się na moich piłkarzach. Widzę w nich dużą motywację. Każdy chce grać i pomagać zespołowi w końcówce sezonu – mówił Czesław Michniewicz.

W czwartej minucie Josip Juranović wrzucił piłkę z prawej strony, a całą akcję zamknął Filip Mladenović, który jest znany z tego, że włącza się w ofensywie. Sześć minut później wynik podwyższył Tomas Pekhart, który wykończył podanie od Juranovicia, a Czech jest na najlepszej drodzy, by zgarnąć koronę króla strzelców. W 13. minucie Luis Mata zagrał ręką we własnym polu karnym i Szymon Marciniak nie miał wątpliwości, by podyktować jedenastkę, którą na gola zamienił Pekhart. W 29. minucie tym razem asystą zanotował Bartosz Kapustka, który z niesamowitą lekkością wrzucił piłkę na głowę Mateusza Wieteski. Gola do szatni dla gości strzelił jeszcze Adam Frączczak. W drugiej połowie, co trzeba podkreślić, to odważniejsza postawa “Portowców”, choć koniec końców przełożyło się to tylko na jedną bramkę.