I liga: Derby dla ŁKS-u

ŁKS Łódź wygrał derby województwa. W meczu 23. kolejki Fortuna I ligi Łódzki KS pokonał 1:0 GKS Bełchatów. Decydująca bramka padła w 87. minucie z rzutu karnego.

Gospodarze przez większość drugiej połowy mieli łatwiej, ponieważ grali w przewadze jednego zawodnika. W 50. minucie Maciej Mas obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę. Dla 19-latka to pierwsze kartki w bieżącym sezonie. W tabeli eŁKaeSiacy z 43 punktami zajmują trzecie miejsce, a gracze Marcina Węglewskiego z 16 oczkami na koncie zajmują ostatnią pozycję. W następnej serii spotkań podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają w Rzeszowie z Resovią, a Bełchatowianie podejmować będą Stomil Olsztyn.

3.04.2021, godz. 17:00 ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)