Fortuna 1 Liga: Błysk geniuszu w Sosnowcu, Widzew na kolanach

Fortuna 1 Liga, 23. kolejka zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Na Stadionie Ludowym w Sosnowcu podopieczni Kazimierza Moskala (zajmujący 17 miejsce) zmierzyli się z Widzewem Łódź, drużyną aspirującą do gry w Ekstraklasie.

Ekipę gospodarzy czekało niezwykle trudne wyzwanie, gdyż ich rywale mogli się pochwalić serią 8-meczów bez porażki, co w znaczącym stopniu przyczyniło się do obecnie piastowanego miejsca w tabeli 1 Ligi.

23. Kolejka Fortuna 1 Liga:

Zagłębie Sosnowiec 3-0 Widzew Łódź

Bramki: Quentin Seedorf x2 (22′ 25′) , Joao Ribeiro Oliveira (57′)

Od pierwszej minuty spotkanie z animuszem rozpoczęła drużyna gospodarzy, która już w drugiej minucie stanęła przed szansą na zdobycie bramki otwierającej puszkę pandory. Świetną interwencją popisał się bramkarz gości, parując niebezpieczny strzał oddany przez Seedorfa. W dziewiątej minucie fantastyczne prostopadłe podanie otrzymał napastnik Zagłębia, który w starciu 1 vs 1 z bramkarzem gości okazał się gorszy. Drugi rzut rożny dla piłkarzy Moskala przyniósł kolejne zagrożenie, ale po 10 minutach wynik był taki sam.

W 15′. minucie po składnej akcji gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny. Trzecia próba również nie zmieniła wyniku widniejącego na tabeli.
Mecz toczony był pod dyktando Sosnowiczan, którzy chcieli poprawić swoją pozycję w tabeli i piąć się coraz to wyżej.

W 21′. minucie fantastycznym rajdem popisał się Seedorf zmieniając wynik spotkania na 1-0. Gospodarze nie zwalniali tempa i starali się pójść za ciosem. Trzy minuty później gospodarze podwyższyli wynik po kolejnej świetnej (tak zwanej z klepki) akcji wykończonej przez byłego piłkarza ligi holenderskiej. Bratanek legendarnego pomocnika prezentował się z bardzo dobrej strony. Dziś nic nie stanowiło dla niego wyzwania, wszystko mu wychodziło. Po 30′. minutach pierwszym groźnym strzałem popisał się piłkarz Widzewa Łódź, ale bramkarz gości sparował go na rzut rożny. W 31′. minucie akcja przeniosła się w pole karne drużyny gości, a piłkarze Zagłębia wywalczyli kolejny rzut rożny, tym razem po groźnym strzale z dystansu oddanym przez Dawida Gojny.

Zimowa atmosfera wyraźnie służy ekipie Moskala. W 38 minucie boisko opuścił Tomczyk, którego zastąpił Dominik Kun.
Po pierwszej połowie piłkarze z Sosnowca z dorobkiem 19. punktów awansowali na 15 pozycję. 45. minut stało pod wyraźnym dyktandem Zagłębia Sosnowiec.

Słoneczną drugą połowę rozpoczęli piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Mocno kotłowało się pod bramką gospodarzy, którzy w 52. minucie przeprowadzili idealną kontrę, po której wywalczyli kolejny rzut rożny. W 57. minucie padł gol, więc na tablicy zmienił się wynik na 3-0. Po sześciu nieudanych próbach siódmy rzut rożny został zamieniony na bramkę, którą zdobył Oliveira.

W 60. minucie trzy zmiany przeprowadziła drużyna Widzewa Łódź.
Zeszli – Ameyaw, Poczobut, Mucha
Weszli – Możdzeń, Samiec-Talar, Hanousek

Między sześćdziesiątą, a siedemdziesiątą minutą oglądaliśmy brutalną grę ze strony obu drużyn, które co chwilę dopuszczały się przewinień w środku pola. W 71′.minucie na boisku pojawił się Korzeniecki w miejsce Karbowego. Chwilę później groźnym strzałem po rzucie rożnym popisał się piłkarz Widzewa, ale nie udało mu się pokonać bramkarza, gdyż piłka przeleciała nad poprzeczką. W 79. minucie Sosnowiczanie stworzyli kolejną sytuację, której nie wykorzystał Seedorf wychodząc sam na sam z bramkarzem gości. 83. minuta boisko opuścił strzelec dwóch bramek, a w jego miejsce wszedł Ryndak. 85. minuta w polu karnym znaleźli się Łodzianie, lecz strzał oddany przez napastnika przeleciał wysoko nad poprzeczką. W 90. minucie gospodarze przeprowadzili dwie zmiany. Na boisku pojawiła się młodzież z Sosnowca, ale nie zmienili obrazu gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec 3-0.

SKŁADY

Zagłębie Sosnowiec: Frankowski(B), Ambrosiewicz, Duriska, Gojny, Gregorio – Popczyk (89) , Karbowy – Korzeniecki (72), Misak – Radkowski (89) , Polczak, Ribeiro Oliveira, Seedorf – Ryndak (83), Turzyniecki

Widzew Łódź: Wrąbel (B), Ameyaw – Samiec-Talar (60) , Gach, Grudniewski, Michalski – Fundambu (81) , Mucha – Hanousek (60) , Poczobut – Możdżeń (60) , Robak, Stępiński, Tanzyna, Tomczyk – Kun (38)