PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk liderem po zwycięstwie w Warszawie

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa przy Łazienkowskiej musiała uznać wyższość  Lechii Gdańsk (1:2).

– Na pewno mecz z Legią jest jak każdy inny. Wiadomo, że większość drużyn w Polsce na mecz z Legią specjalnie się motywuje, dodatkowo się nastawiają na walkę. My jesteśmy jednak taką drużyną, która skupia się na sobie, na naszych zadaniach, co przez cały tydzień trenujemy i się przygotowujemy. Nie chcemy być zależni od nich, lecz od samych siebie – mówił Błażej Augustyn, który w przeszłości był zawodnikiem warszawskiej Legii.

W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzut rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Wieteska, który uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. W 39. minucie z prawej strony boiska Lukas Haraslin dośrodkował do Michała Nalepy i ten doprowadził do wyrównania. Po przerwie zabójczy atak gości znalazł cudowne zakończenie. W 52. minucie Błażej Augustyn poszedł do końca do futbolówki i głową dał prowadzenie swojemu zespołowi. Chwilę później Jose Kante fatalnie uderzył w twarz Michała Nalepy i ten potrzebował interwencji sztabu medycznego. Defensor “biało-zielonych” zdołał pozostać na murawie, ale widoczna była kontuzja nosa. Pół godziny przed końcem, Walerian Gwilia wrzucił piłkę do Mateusza Wieteski, który był bliski ustrzelenia dubletu, lecz futbolówka trafiła w poprzeczkę.

28.09.2019, 10. kolejka PKO Ekstraklasa, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 20 000

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)

Mateusz Wieteska 12′ – Michał Nalepa 39′, Błażej Augustyn 52′

Legia: Radosław Majecki – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik (Arvydas Novikovas 56′) – Dominik Nagy (Igor Lewczuk 46′), Andre Martins, Domagoj Antolić, Walerian Gwilia, Luquinhas – Jarosław Niezgoda (Jose Kante 46′)

Lechia: Dusan Kuciak – Karol Fila, Michał Nalepa (Tomasz Makowski 62′), Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Lukas Haraslin (Sławomir Peszko 72′), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Żarko Udovicić (Flavio Paixao 83′) – Artur Sobiech

Żółte kartki: Michał Karbownik, Jose Kante – Lukas Haraslin, Filip Mladenović

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)