Fortuna I liga: Fantastyczny powrót Olimpii Grudziądz

Olimpia Grudziądz dokonała nie lada sztuki odrabiając w bardzo krótkim czasie trzy bramki straty i ostatecznie wygrała z GKS-em Tychy. W innym dzisiejszym spotkaniu Stomil Olsztyn odniósł na swoim terenie minimalne zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Spotkanie GKS-u Tychy z Olimpią Grudziądz nie dawało pewności dobrego widowiska. Jak się jednak okazało, było ono fantastyczne. Przez większość spotkania podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pewnie kontrolowali przebieg spotkania, prowadząc 2:0 po bramkach Marcina Biernata i Łukasza Grzeszczyka. Nic nie zwiastowało jednak tak potężnego trzęsienia ziemi, jakie nastąpiło w ostatnich minutach meczu. Goście z Grudziądza zdołali odrobić dwie bramki straty i po bramkach dwóch nabytków – Omrana Haydaryego i João Criciúmy ostatecznie zwyciężyli 3:2, do 87. minuty przegrywając 2:0. Dla odmiany w drugim dzisiejszym spotkaniu nie uświadczyliśmy tak dużo emocji. Stomil Olsztyn na swoim boisku po trafieniu Rafała Remisza 82 wygrał 1:0 (0:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz 2:3 (1:0)

Marcin Biernat 10, Łukasz Grzeszczyk 50 – Omran Haydary 87, 90 (karny), João Criciúma 90

Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)