Premier League: Tottenham pokonuje Southampton

Sobotni mecz 7. kolejki Premier League zakończył się tak jak większość się spodziewała. Mimo grania w przewadze przez godzinę, ekipa Southampton nie zdołał wyrównać wyniku spotkania.

Akcja z jedenastej minuty mogła spowodować u niektórych kibiców Tottenhamu palpitację serca, bowiem drużyna z Londynu była bliska utraty gola. Pierre-Emile Hojbjerg oddał niski strzał w stronę lewego słupka, jednak Hugo Lloris wyjaśnił sytuację i odbił piłkę na rzut rożny.

Piętnaście minut później bramkę dla Tottenhamu strzelił Tanguy Ndombele po podaniu Hueng-Min Sona. Siedem minut po zdobyciu bramki, brzydkim faulem “popisał się” Aurier. Sędzia postanowił wyrzucić Iworyjczyka z placu gry już w 31. minucie.

Kilka minut po opuszczeniu boiska przez obrońcę Tottenhamu błąd Hugo Llorisa wykorzystał Danny Ings. Piłkarz Southampton odebrał piłkę bramkarzowi “Kogutów” po czym wpakował ją do siatki.

Po straconej bramce i utracie jednego z zawodników sprawy w swoje ręce postanowili wziąć Christian Eriksen oraz Harry Kane. Anglik wykorzystał dobre podanie kolegi z drużyny i oddał strzał z pola karnego w lewy róg bramki Angusa Gunna. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla Tottenhamu.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Southampton, początkowo James Ward-Prowse próbował zagrozić bramce Spurs, jednak jego strzał w prawy górny róg bramki został zablokowany przez Hugo Llorisa. Sześć minut później Nathan Redmond uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarz “Kogutów” ponownie skutecznie zainterweniował. Ostatecznie podopieczni Ralpha Hasenhuttla nie zdołali w przewadze zremisować tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Tottenham Hotspur Stadium (Londyn), 28.09.2019, godz. 16:00

Tottenham – Southampton 2:1

Bramki: 24′ Ndombele, 39′ Ings, 43′ Kane

Żółte kartki: 27′ Aurier, 68′ Yoshida, 82′ Bednarek

Czerwone kartki: 31′ Aurier

Tottenham: Lloris, Aurier, Vertonghen, Alderweireld, Rose, Sissoko, Winks (93′ Wanyama), NDombele, Eriksen, Kane, Son Heung-Min (64′ Lamela)

Southampton: Gunn, Vestergaard(79′ Armstrong), Yoshida, Bednarek, Bertrand, Romeu, Hojbjerg, Ward-Prowse, Boufal (88′ Long), Redmond, Ings (83′ Obafemi)

Pozostałe wyniki sobotnich meczów z godziny 16:00 :