PKO Ekstraklasa: Lech Poznań rozczarował, Zagłębie twarde w obronie

Ramirez

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

W drugim piątkowym meczu w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań zremisował z Zagłębiem Lubin (0:0).

Ekipa Dariusz Żurawia od czterech meczów nie wygrał meczu. – Patrząc na to, jak zespół trenuje i jak wygląda na zajęciach, każdy jest głodny, żeby odnieść zwycięstwo – mówi trener. Podkreśla, że nowi zawodnicy podnieśli jakość treningów i z każdym starciem będzie to wyglądało coraz lepiej.

W zespole gości brakowało dziś m.in. Sasy Balicia, Dominika Jończego oraz Djordje Crnomarkovicia. – Sytuacja jest trudna, w tej rundzie rewanżowej będzie trudniejsza, bo przyjdą urazy, kartki, wszystko będzie się nawarstwiać. Trzeba się z tym liczyć, że w każdym spotkaniu jakieś absencję będą, ale trzeba się przygotować pod każdego przeciwnika – dodał.

Pierwsi groźną okazję stworzyli lubinianie. W 12. minucie Samuel Mraz znalazł się z piłką przed bramkarzem, ale zamiast strzelić obok, to trafił prosto w niego. Kwadrans później Mickey van der Hart ponownie zatrzymał uderzenie Słowaka. W końców lechici w końcu mocniej zaatakowali, ale strzały Bartosza Salamon Daniego Ramireza i nie znalazły drogi do celu. W drugiej połowie warto odnotować, że pojawił się nowy nabytek – Miroslav Stoch, który zdobył z Chelsea Puchar Anglii. “Kolejorz” ponownie rozczarował, a czołówka powoli odjeżdża.