La Liga: Pierwsze zwycięstwo Abelardo! Deportivo lepsze od Realu Valladolid

Na inaugurację 22. kolejki La Ligi Deportivo Alaves podejmowało na własnym stadionie Real Valladolid. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Gola na wagę kompletu punktów zdobył Joselu.

Pierwsza połowa była absolutnie do zapomnienia. Piłkarze obu ekip nie zaprezentowali nic ciekawego i godnego do zapamiętania. Gra była ostra, szarpana ze sporą ilością fauli. Po zmianie stron szalę na swoją korzyść zaczęli przechylać gracze gospodarzy. Z każdą kolejną minutą pokazywali chęć i walkę o wynik. Aktywny na placu gry był Lucas Perez, który kreował kolejne sytuacje dla swoich kolegów. W 66. minucie starania podopiecznych Abelardo przyniosły oczekiwany efekt. Joselu otrzymał doskonałe podanie w polu karnym, a następnie prostym strzałem pokonał Jordiego Masipa.

Zawodnicy Realu Valladolid nie byli w stanie wzbić się na wyżyny swoich możliwości. zmiany jakie przeprowadził Sergio także nic nie wniosły do poprawy gry swojego zespołu. Jego zawodnicy nie mieli pomysłu, a przede wszystkim jakości na sfinalizowanie chociażby jednej ofensywnej akcji.