Bundesliga: Skromna wygrana Bayernu! Lewandowski zmarnował karnego

Coman i Muller

Pierwszy mecz 20. kolejki Bundesligi zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium. Bawarczycy pokonali na wyjeździe Herthę 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Kingsley Coman.

Bayern miał szansę na objęcie prowadzenia już w 12. minucie gry. Szansę otrzymał wtedy Robert Lewandowski, ale Polak zmarnował rzut karny. Rune Jarstein, który sam tą jedenastkę sprokurował, wybronił uderzenie Lewego. Niedługo później Kingsley Coman wykorzystał zagranie od Thomasa Mullera i nie dał szans Jarsteinowi.

Hertha pomimo utraty bramki nie podłamała się i próbowała zaskoczyć Bayern. Ich planem było wykorzystanie wysoko ustawionej defensywy Bawarczyków, która nie jeden raz musiała “rozpaczliwie” interweniować. Dobrze spisywał się także Manuel Neuer, który obronił 7. strzałów rywali. Krzysztof Piątek w barwach gospodarzy rozegrał tylko 63. minuty. W końcówce znakomitą sytuację na gola wyrównującego miał Matheus Cunha, ale piłka po podcince nad Neuerem przeleciała obok słupka.