PKO Ekstraklasa: Kolejny klub Mateusza Lewandowskiego

Mateusz Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

O tym, że kariera piłkarza przypomina niekiedy rollercoaster, przekonywaliśmy się już wielokrotnie. Na polskim rynku transferowym mogliśmy obserwować liczne powroty oraz rozstania. Do grona zawodników, którzy mają problemy z odnalezieniem się w ciągle zmieniających się realiach, należy bez wątpienia Mateusz Lewandowski. Doświadczony gracz związał się dzisiaj z Wisłą Płock.

Defensywny pomocnik przez najbliższe cztery miesiące będzie miał za zadanie wnieść nową jakość do zespołu rezerw popularnych “Nafciarzy”. Oprócz wcześniejszych powinności, zaangażuje się również w pracę szkoleniową w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Ostatnim jego pracodawcą był Radomiak Radom. W barwach tego klubu zanotował dziewięć gier na poziomie Fortuna 1. Liga 2020/21.  Największe możliwości na przedstawienie swoich umiejętności otrzymał w Pogoni Szczecin, dla której rozegrał 105. oficjalnych spotkań. W jego piłkarski talent mocno wierzył Dariusz Wdowczyk, coach “Portowców” w latach 2013-14. Kontaktu z najwyższą klasą rozgrywkową doznał także, gdy występował dla Lechii Gdańsk oraz Śląska Wrocław. Jednakże, nie zdołał on na stałe wypracować sobie silnej pozycji w tych organizacjach, co potem skutkowało rozstaniami. Największym sukcesem w karierze 27-latka było do tej pory zdobycie  z popularnymi “Biało – Zielonymi” Pucharu Polski 2018/19.

Wisła Płock już w najbliższą niedzielę zmierzy się na swoim obiekcie z Lechem Poznań. Gospodarze podejdą do tego starcia ogromnie podbudowani, bo w trzech ostatnich pojedynkach ligowych zgarnęli maksymalną ilość punktów. Dzięki tym wygranym wzrosły morale piłkarzy oraz pozycja Radosława Sobolewskiego – szkoleniowca.

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy Wisły Płock, portal Transfermarkt, własne.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *