PKO Ekstraklasa: Głowa Pekharta na wagę złota. Czech daje Legii trzy punkty z Wisłą

wisła - legia

twitter.com/LegiaWarsawEN

To nie był łatwy wieczór dla Legii Warszawa w Krakowie. Stołeczni jednak odwrócili losy spotkania.

Od początku Legii szło jak po grudzie, a “Biała Gwiazda” dość skutecznie naciskała na rywali pressingiem. Przełożyło się to na bramkę już w 12. minucie. Georgij Żukow zatańczył na skrzydle, wyraźnie zaspał Joel Valencia. Dogranie w pole karne, gdzie jeszcze gorzej zachowali się obrońcy “Wojskowych”. Sporo czasu miał Yaw Yeboah, który przyjął futbolówkę i pokonał pewnie Artura Boruca.

Podopieczni Czesława Michniewicza do roboty wzięli się w drugiej połowie, a dokładniej pod koniec – za sprawą Tomasa Pekharta. Czeski napastnik wykorzystał najpierw rzut karny po głupim faulu Chuki na Luquinhasie. Natomiast drugą bramkę zdobył już w 89. minucie. Precyzyjnie uderzył głową i nie dał szans Mateuszowi Lisowi. Ustalił wynik na 2:1.

Dla Legii to bardzo cenne zwycięstwo. Czeka teraz na rezultat Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice. Stołeczni mają szansę zwiększyć przewagę nawet do pięciu punktów.