PKO Ekstraklasa: Dublet Patryka Szysza w Niecieczy

Dziurek / Shutterstock.com

W meczu inauguracyjnym 25. kolejkę PKO Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica Nieciecza uległa u siebie z Zagłębiem Lubin (0:2) po dwóch trafieniach Patryka Szysza.

Słoniki biorąc pod uwagę pięć ostatnich meczów zgromadzili aż dziesięć “oczek”. Są blisko wydostania się z ostatniego miejsca, choć byli skreśleni i skazywano ich na pewną degradację. W Lubinie z kolei czują już oddech grupy pościgowej. Ostatnio w ekipie Piotra Stokowca jest problem ze skutecznością. Obie potyczki ze Śląskiem Wrocław oraz Piastem Gliwice zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Na gole musieliśmy zaczekać do drugiej połowy. W 65. minucie Matej Hybs upadając na boisko zahaczył Patryka Szysza i arbiter podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. Chwilę później znów Damian Kos musiał użyć gwizdka w polu karnym gospodarzy i do rzutu karnego podszedł ponownie napastnik Miedziowych i skompletował dublet i strzelił ósmego gola w obecnych rozgrywkach.